Vlasové hnojivo je prostředek, který znáte z reklamy nejspíš i vy. Co ale vlastně obsahuje, funguje skutečně a může mít vedlejší účinky?
Jaké účinky slibuje Vlasové hnojivo
Vlasové hnojivo je série přípravků od značky Maxivitalis. Základ tvoří doplněk stravy ve formě tablet, produktovou řadu ale doplňuje i šampon a sérum. Sloužit má tento preparát s nepříliš vábně vyznívajícím názvem primárně pro výživu a podporu růstu vlasů.
Kdy můžete Vlasové hnojivo používat?
- při nadměrném vypadávání vlasů – včetně geneticky podmíněného, stresového či hormonálního původu
- při pomalém růstu vlasů
- při zvýšené lámavosti vlasů
- při zhoršené kvalitě vlasů a vlasové pokožky
Jaké je složení Vlasového hnojiva
Co se týče složení, běžně je dostupné například na webu lékáren, které tento populární doplněk prodávají. Čítá podle těchto zdrojů vyváženou kombinaci aminokyselin, MSM, vitaminů a minerálů včetně biotinu a zinku.
Vlasové hnojivo obsahuje:
- methionin – 100 mg
- methylsulfonylmethan – 50 mg z
- cystin – 50 mg
- zinek – 10 mg
- kyselina pantothenová (vitamin B5) – 5,5 mg
- biotin (vitamin B7) – 2 mg
Z těchto složek jsou důležité zejména methionin a cystin, které jsou zdrojem keratinu. Ten lze považovat za základní stavební kámen vlasových buněk. Další zásadní součástí složení je methylsulfonylmethan, který je zdrojem síry. Ta bývá doslova označována za „minerál krásy“.
Může mít Vlasové hnojivo vzhledem ke svému složení i nežádoucí účinky?
Složení přípravku je založeno na bázi přírodních složek. Dle výrobce tak nejsou známé žádné nežádoucí vedlejší účinky. A to ať už se to týká aktuálního stavu vlasů nebo zdraví celkově.
A to ani po dlouhodobém užívání. Ostatně užívání v délce minimálně 3 měsíců je přímo doporučeno. Při krátkodobém užívání se s největší pravděpodobností žádné pozitivní výsledky neprojeví. Nástup účinku je, pozor, značně pozvolný, nicméně podle zákazníků, kteří hnojivo vyzkoušeli, patrný.
Ovšem pozor, v příbalovém letáku se jednoznačně uvádí, že se nemá užívat v případě známé přecitlivělosti na některou z obsažených složek. Negativní vliv na zdraví tak zcela vyloučit nelze.