KrásaKrása a móda

Elegantní oblečení pro starší ženy: stále šik i s přibývajícími roky

Elegantní oblečení pro starší ženy: stále šik i s přibývajícími roky

Každá žena chce působit hezky a upraveně, a to i přesto že jí na dortu přibývají svíčky. Jenomže kde se inspirovat, když na přehlídkových molech předvádí oblečení modelky, které často nemohou ještě ani volit. Jak sehnat elegantní oblečení pro starší ženy?

Nezavírejte se do bubliny

Někteří lidé mají pocit, že věk je nějaký objektivní parametr, který určuje jejich hodnotu. Ale není, a to v pozitivním, ani negativním smyslu. Věk o nás lidech nic zásadního nevypovídá, a proto není žádným předpokladem pro určitý styl oblékání. Spíš, než na věk se zaměřte na svou postavu.

Nerespektování typu postavy je daleko větší módní prohřešek než nenásledování svého věku. Pokud se budete oblékat víc mladistvě, jen si tím uberete pár let. I když nic se nesmí přehánět a na některé modely zkrátka musíte zapomenout. Obrázky na rádoby vtipné nápisy by měly být skutečně tabu. Jestliže si ale budete volit modely, které neodpovídají vaší postavě, uděláte si daleko horší službu.

Kvalita hraje prim

Elegantní oblečení pro starší ženy je stejné jako elegantní oblečení pro mladé. Mělo by být z kvalitních materiálů, klasických střihů a umírněných barev. Vyplatí se do něj investovat i větší obnos, jelikož vám vydrží na mnoho a mnoho let. Nemusíte se proto shánět pro nějakém speciálním oddělení elegance pro 50+.

Do kterých kusů se vyplatí investovat

V zimě z vás elegantní krásku vykouzlí kvalitní vlněný kabát, který doplníte o kožené boty v klasickém střihu, vhodné kalhoty a svetr. Při výběru se zaměřte zejména na materiály. Volte v ideálním případě vlnu a kašmír. V létě sáhněte po bavlně a lnu.

Důležité jsou ale i barvy. Chcete-li působit elegantně, musíte dbát na jejich sladění. A to nejen barev vašeho oblečení mezi sebou, ale také s vaším barevným typem. Černobílá klasika bude sice sedět prakticky každému, o jaké další barvy tuto kombinaci doplnit by však mělo být v souladu právě s barevnou typologií.