Další

Jak se seznámit v 50: najít lásku je možné i v pokročilém věku

Jak se seznámit v 50: najít lásku je možné i v pokročilém věku

Ať už máte za sebou rozvod nebo jakékoli jiné životní události, které vás zanechaly ve středním věku bez partnera, stojíte před volbou, zda si někoho najít, nebo strávit značnou část života v osamění.

Někteří lidé, zejména ti, kteří za sebou mají několik desetiletí trvající partnerský vztah, se domnívají, že lásku již měli, a že je tudíž žádná další nečeká. Že je láska jen pro mladé. To je ale obrovská chyba!

Partnerské vztahy mají smysl vždycky

I pro mladé lidi je hledání životního partnera často velký oříšek, jak se seznámit v 50 je ale mnohem složitější disciplína. I proto mnoho lidí od této snahy raději upustí.

Začít randit s člověkem, který má za sebou spokojené manželství, úspěšnou kariéru a dospělé děti je jiné. Na jednu stranu složitější na tu druhou osvobozující. Nemusíte se hnát za plněním životních cílů, protože už jich máte spoustu odškrtnutou, a proto můžete jen tak být. A to je krásné!

Vylezte ze své ulity

  • Vyrazte mezi lidi
  • Požádejte o pomoc kamarádku
  • Dejte šanci kvalitním seznamkám

Na otázku, jak se seznámit v 50 sice není jednoduchá odpověď, každému však musí být jasné, že doma u televize nebo luštění křížovek svého budoucí partnera patrně nepotkáte. Vyrazte proto mezi lidi. Nebojte se jít sami do kina či divadla. Najděte si nové hobby, vezměte sami sebe do restaurace na večeři nebo vyměňte domácí kancelář za kavárnu. A pokud se necítí být mezi lidmi sami, obraťte se na přátele.

Obraťte se na své známé. V dnešní době, kdy je tak vysoká rozvodovost, má mnoho z nás mezi svými přáteli několik, kterým by nový partner jen prospěl. Třeba právě vás s někým zajímavým propojí. A pokud nemáte po ruce nikoho vhodného, zkuste „profesionální pomoc“ a dejte šanci seznamkám. Ale pozor! Jen těm ověřeným.