Zapletený cop patří ke klasickým účesům, který využijete pro různé příležitosti. Oživit ho můžete i zapletením na stranu. Jaké varianty existují?
Cop na stranu, proč mu dát šanci ?
Cop představuje ženský a elegantní účes s trochou dívčí rozvernosti. Zapletením na stranu mu pak dodáte ležérní dojem.
To můžete podtrhnout ještě tím, že ho záměrně necháte volnější a poněkud rozcuchaný. Výsledek pak bude velmi romantický. Krásně vypadá rovněž zapletený cop doplněný na bok sčesanou ofinou či patkou.
Které druhy copů existují
Když se řekne cop, nejspíš si vybavíte automaticky dobře známý zapletený styling. Ovšem víte, že ve skutečnosti neexistuje jen jeden druh? Existují různé techniky, jak cop zaplétat. Které to jsou?
- klasický cop
- rybí cop
- francouzský cop
- holandský cop
Technika pletení copů je samozřejmě univerzální, pokud tak chceme vytvořit cop ke straně, stačí sčesat vlasy nejprve na bok. Poté můžeme v pletení pokračovat obvyklým způsobem. Nejlépe se copy pletou na dlouhých vlasech, bude je ale možné vykouzlit i z mikáda.
Klasický cop
Nejznámější variantou je klasický cop pletený ze tří pramenů. Jeho princip je jednoduchý, levý a pravý pramen se vždy střídavě překřižují přes prostřední.
Rybí cop
Rybí cop se plete ze dvou pramenů. Vyčleňte si z první části tenký pramen vlasů a propleťte ho vrchem přes první část a spodem k druhé. Vytvoříte tak pomyslnou osmičku. Opakujte i na druhé straně.
Francouzský cop
V tomto případě se začíná se třemi prameny podobně jako u klasického copu. Upleťte několik řad běžným způsobem. Postupně vždy k levému i pravému prameni, než je přehodíte doprostřed, přidávejte další vlasy.
Holandský cop
Holandské copy vypadají jako objemnější verze copů klasických. Jde vlastně ale o francouzský cop pletený „naruby“. Opět se vychází ze tří pramenů a levý a pravý pramen se vždy dává pod ten prostřední, tedy nikoli křížem přes něj. Zároveň přidávejte ze strany další a další vlasy k levému a pravému prameni.