Krása

5 tipů pro péči o jemné vlasy: Jak si udržet zdravé vlasy bez poškození?

5 tipů pro péči o jemné vlasy: Jak si udržet zdravé vlasy bez poškození?

Mít jemné vlasy bývá často boj. Mohou být totiž zplihlé a bez objemu. Mívají tendenci se rychle mastit a snadno se lámou. Jak o ně tedy správně pečovat tak, abychom je zbytečně ještě více nezatěžovali?

Nechybí vám vitamíny?

Pro zdravé vlasy potřebujeme mít i zdravé tělo. Pokud chceme naše jemné vlasy udržovat v dobrém stavu, měli bychom jim dát výživu zevnitř. V lékárnách je k zakoupení obrovské množství vitamínů pro vlasy, které jim umí dodat i lesk a zrychlit jejich růst.

Nenechte se oklamat reklamou a než si nějaké zakoupíte, podívejte se, jaké prospěšné látky a v jakém množství obsahují. Nejdůležitějším vitamínem pro jemné vlasy je B komplex.

Najděte si svou top vlasovou kosmetiku

Existuje spoustu produktů pro péči o jemné vlasy – od šamponů po spreje. Pokud chcete vědět, jaká značka nebo produkt sedne vám, nezbývá vám nic jiného, než zkoušet a zkoušet. Až najdete svůj top, používejte nejlépe celou řadu produktů dané značky a nezatěžujte své vlasy častým střídáním. 

Nežehlete, nefénujte

Nereálný tip? Vaše jemné vlasy nejvíce zatěžuje právě vysoká teplota. Pokud je to možné, tak nepoužívejte žádné fény ani žehličky na vlasy. 

Pokud je musíte používat, postupujte vždy následovně:

  • po umytí NErozčesávejte mokré vlasy hřebenem
  • aplikujte na vlasy přípravek pro tepelnou ochranu
  • fénujte nízkou teplotou a ve vzdálenosti 15 cm od vlasů – žehlete vlasy na nejnižší možnou teplotu a to pouze rychlými tahy
  • vlasy rozčesávejte jemným kartáčem, který neškube a netahá

Pravidelně zastřihujte konečky

Pokud máte jemné vlasy, tak jste si určitě všimli toho, že se často třepí a konečky se rády zacuchávají. Zbytečně si vlasy nepoškozujte a pravidelně si nechte konečky zastřihávat.

Pijte vodu

Důležité, avšak často opomíjené pravidlo. Pokud chcete správně pečovat o své jemné vlasy, pijte dostatek vody. Správný pitný režim je tím nejdůležitějším tipem a bodem pro výživu vašich vlasů, který nepodceňujte. Bez hydratace budou vlasy ještě více náchylné k poškození a nezachráníte je ani těmi nejdražšími přípravky. Nezapomínejte na to a běžte si pro jistotu sklenici vody nalít ihned. Vaše vlasy vám jistě poděkují.