Zdraví

5 tipů na jarní očistu

5 tipů na jarní očistu

Jaro klepe na dveře a za ním se plíží jarní únava. Už vás přepadla? Zkuste detoxikaci organismu. Očistíte své tělo od škodlivých látek, posílíte imunitu a načerpáte novou energii. Vyzkoušejte těchto našich pět tipů na jarní očistu těla.

1. Pitný režim

Hydratace je nesmírně důležitá. S jarní únavou tedy zkuste zatočit nikoliv s pomocí kávy (tu naopak můžete zkusit zcela vynechat), ale s pomocí vody. Denně byste měly vypít zhruba dva litry vody. (Na každých patnáct kilogramů hmotnosti je třeba vypít 0,5 litru vody. Pokud tedy vážíte například 70 kg, je třeba, abyste vypily 2,3 litru.)

Tip pro vás: Nemusíte pít pouze vodu, vhodná je i voda s citronem nebo třeba zelený čaj.

2. Vláknina

Udělejte něco pro své zažívání a zvyšte přísun vlákniny. Vsadit můžete na lněná a chia semínka, která snadno přidáte do jakéhokoliv jídla či pití nebo na zeleninu. Z té si připravte zdravé smoothie. Rozmixujte zeleninu a ovoce podle chuti, přidejte trochu vody nebo mandlového či kokosového mléka a je hotovo. Smoothie konzumujte neslazené.

3. Pobyt na čerstvém vzduchu

Načerpejte energii venku. Nechte na své tělo dopadat sluneční paprsky a doplňte si vitamín D. Pokud chcete, můžete vyrazit ven za sportem, ale úplně postačí i obyčejná procházka.

4. Vhodné jídlo a půst

Zapomeňte na sladké, jídlo z fast foodů a další nezdravé průmyslově zpracované potraviny. Jezte jen to, co si sami připravíte ze základních surovin. Zařaďte do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, oříšky, vynechejte naopak maso. Uvidíte, že to vaše tělo ocení. Pokud si troufáte, můžete vyzkoušet i krátký půst

5. Zklidnění mysli

Nedetoxikujte pouze své tělo, ale zaměřte se i na svou mysl. Dopřejte si dostatek času k odpočinku, relaxujte, meditujte. Cvičte jógu nebo vyzkoušejte aromaterapii.