Cviky a vybaveníZdraví

3 tipy, jak si zpříjemnit domácí cvičení a zbavit se stereotypu

3 tipy, jak si zpříjemnit domácí cvičení a zbavit se stereotypu

Domácí cvičení je sice skvělý způsob, jak se udržovat ve formě či hubnout, a přitom zlepšovat své zdraví, ale někdy se může stát nudné a jednotvárné. Řešením je proto najít způsob, jak si cvičení doma zpříjemnit natolik, aby vás bavilo, ale zároveň jste byli stále na cestě k dosažení vašeho cíle. Jestliže se věnujete domácímu cvičení a trápí vás jeho jednotvárnost, čtěte dále. Dozvíte se totiž 3 praktické tipy, díky kterým se vaše domácí tréninky stanou zase zábavné.

Pusťte si správnou hudbu

První tip, kterým je pustit si při cvičení doma hudbu, vás možná nepřekvapí, protože ve skutečnosti už muziku během tréninku posloucháte. Zkuste se ale zamyslet nad tím, zda máte pustěnou tu správnou hudbu – měla by být dostatečně dynamická, a pokud rádi posloucháte, pak nebude na škodu něco z vašeho oblíbeného repertoáru. Nebo si sestavte vlastní playlisty s hudbou, která vás bude bavit a bude vám pomáhat při cvičení. 

Hudba může být skvělým způsobem, jak zlepšit vaši náladu a motivaci při cvičení. Pokud cvičíte na posilovacím stroji, zkuste si najít hudbu s vhodným rytmem a tempem, díky které budete více motivovaní k vyšším výkonům. Naopak pokud cvičíte jógu nebo pilates, zkuste si najít hudbu s relaxačními melodiemi, které vám pomohou se lépe uvolnit a zlepšit vaši koncentraci.

Správná hudba vás při cvičení namotivuje
Správná hudba vás při cvičení namotivuje

Střídejte tréninky sami a s partnerem

Pokud cvičíte pouze sami, je jasné, že někdy zkrátka není chuť ani dostatečná motivace ke cvičení. Zapojte proto do cvičení doma také partnera či kamarádku. Cvičení s partnerem může být vhodný krok ke zlepšení vaší motivace a udržení se v tempu. A je-li váš vztah v začátcích nebo jste podobné aktivity společně nikdy nedělali, je to navíc i skvělý způsob, jak se s partnerem více sblížit. 

Nemáte nebo nechte cvičit se svým partnerem? Kamarádka věčně nemá čas? Zkuste si najít někoho, kdo má podobné zájmy a cíle jako vy a kdo vás bude motivovat k pravidelnému cvičení. K hledání můžete zkusit sociální sítě a parťákem cvičit online nebo si domluvit společné cvičení v reálném světě, například ve fitness centru. Navíc si také můžete vyměňovat tipy na cvičení nebo jídelníček a podporovat se navzájem v dosažení vašich cílů. 

Cvičení ve dvou je nejen zábavné, ale i motivující
Cvičení ve dvou je nejen zábavné, ale i motivující

Používejte fitness aplikace

Cvičíte doma, ale máte přitom zapnutou pouze hudbu? Pak vám možná v tréninku chybí určitá pravidelnost v počtech opakování nebo dostatek motivace, protože nemáte trénink vůbec naplánovaný. Řešením je používání fitness mobilní aplikace, která vám pomůže nastavit správný tréninkový plán a při cvičení poslouží jako motivace – kromě přesných videonávodů a postupů, jak cvičit, totiž aplikace nabízí také možnost sledovat váš pokrok v čase. V některých aplikacích dokonce sbíráte odměny za dosažení určitých cílů, což může být motivující. 

Fitness aplikací je celá řada, jistě si vyberete
Fitness aplikací je celá řada, jistě si vyberete