Cviky a vybavení

3 nejlepší cvičení pro zpevnění postavy po menopauze

3 nejlepší cvičení pro zpevnění postavy po menopauze

Menopauza je výjimečné období v životě každé ženy a přináší s sebou nejen spoustu změn, ale i problémů. Objevují se návaly horka, výkyvy nálad, přibývání na váze. Pohyb a cvičení přitom může pomoci problémy vyřešit. Poradíme vám, jak zpevnit tělo a udržet se v dobré fyzické i psychické kondici.

Posilování

Vrhněte se na posilování. Ideální je cvičení na strojích, s činkami, vhodné jsou cviky s vlastní vahou těla, ale zkusit můžete i nejrůznější cvičení na balančních podložkách. Zpevněte svůj střed těla a s ním i vše ostatní.

Tip pro vás: Cvičte pod dohledem fyzioterapeuta nebo osobního trenéra. Je důležité, aby posilovací cviky byly prováděny správně.

Kardio trénink

Najděte si aktivitu, během které se zvýší vaše tepová frekvence a při které zapojíte velké množství svalů na těle. Může to být například obyčejná rychlá chůze, běh, cyklistika, jízda na kolečkových bruslích, plavání. Pokud si troufáte, můžete vyrazit na aerobic, tae-bo či si najít vhodné skupinové cvičení v okolí svého bydliště.

Tip pro vás: Hýbejte se přes den. Místo autem jeďte do práce na kole, nepoužívejte výtah, ale schody. Pamatujte na to, že zdravá žena v přechodu by se měla aerobní aktivitě věnovat alespoň 150 minut týdně.

Zpevnění břicha

Mnoho žen trápí přebytečný tuk v oblasti břicha. V období přechodu totiž dochází k hormonálním změnám a jejich projevem je mimo jiné i úbytek kostní a svalové hmoty a nárůst tukových zásob.

Patříte k ženám, které trápí větší bříško? Vyhněte se obloukem zázračným dietám (nejezte však sladkosti a mastná jídla) a naordinujte si pravidelný pohyb. Vyhýbejte se stresu. S tím vám může pomoci například jóga, power jóga či pilates. Tato cvičení mají navíc tu výhodu, že během nich zpevníte i své tělo a v neposlední řadě i svaly na břiše.