Nezařazené

3 ingredience, které vrátí život každé květině: znáte je?

3 ingredience, které vrátí život každé květině: znáte je?

Pěstování rostlin se sice na první pohled jeví jednoduše, pokud se však do této disciplíny pustíte, zjistíte, že jde o poměrně složitou vědu. Každá květina totiž potřebuje úplně jiné podmínky, a pokud jí je nezajistíme, neprospívá. Světlo, voda a jsou 3 ingredience, které vrátí život každé květině. Záleží však na jejich ideálním poměru. Všeho moc totiž škodí.

Světlo

Málo světla i moc světla může být pro květiny fatální. Některé rostlinky potřebují ke svému životu teplo a přímé sluníčko, jiné si zase lebedí pěkně ve stínu a chladu. Skvělým adeptem na slunný parapet jsou všechny sukulenty, naopak fíkusy či monstery nejlépe prospívají ve stínu. S požadavkem na světlo/stín ostatně většinou souvisí i teplota. Stínomilné pokojovky se snažte umisťovat do pokojů, v nichž bývá větší chlad.

Pozor dejte také na průvan. Některé pokojovky si s ním neporadí a chřadnou. Proto se dobře informujte, jaké potřeby mají právě ty vaše. Do míst, kde bývá často průvan se nehodí například tchýnin jazyk, šplhavnice nebo tlustice vejčitá.

Voda

Voda je nejen pro rostliny, ale i pro nás životně důležitá. Pokud je jí ale moc, škodí. Jak ale zjistíme, kolik vody je pro naše rostliny moc? Stačí se informovat, jak častou závlahu bychom jim měli dopřávat. Častou zálivkou můžete zahubit například sukulenty, ale také palmy či břečťan. Naopak nedostatkem vody velmi trpí hortenzie, pomněnky či zvonky.

Živiny

Jakkoli se může zdát, že květiny žijí jen z vody a vzduchu, není to tak úplně pravda. Pro svůj správný růst potřebují i adekvátní živiny. Ty jim poskytuje půda, ale můžeme jim čas od času pomoct. Některé rostliny jsou citlivé na nedostatek uhlíku v půdě, jiné vyžadují vodík, dusík, kyslík, fosfor, draslík, vápník, hořčík nebo síru.

Naštěstí nemusíme doma složitě míchat chemický koktejl, ale postačí, když si zakoupíme vhodné hnojivo. Existují produkty určené na růže, pokojové rostliny, hortenzie, zemina pro sukulenty a tak podobně. Toto jsou 3 ingredience, které vrátí život každé květině. Musíte jen správně vychytat jejich poměr.