Krása

Vlnité vlasy z copánků

Vlnité vlasy z copánků

Vlnité vlasy z copánků představují skvělý způsob, jak oživit účes. Pro koho se vlastně hodí a jak na ně?

Jak proměnit rovné vlasy ve vlnité

Ta, která má rovné vlasy, se trápí s nedostatečným objemem a chce kudrnaté kadeře. Dámy, které příroda obdařila přirozeně kudrnatou kšticí, si nevědí rady s její úpravou a sahají tak po žehličkách. Světu žen vládne odvěký vlasový paradox.

Mít to, po čem toužíte, naštěstí můžete, ačkoli vám příroda nenadělila strukturu vlasů podle vašeho přání. K dosažení vlnitých vlasů lze využít celé řady metod:

  • natáčky
  • kulma
  • žehlička
  • trvalá
  • copánky

Všechny dostupné způsoby tvorby vln jednak pomohou vnést do vlasů už vzpomenutý objem, ale také představují způsob, jak změnit image. Dokonce jde o snadnou a efektní variantu i pro slavnostní účes, kdy postačí vlasy například jednoduše sepnout na bok, dozdobit a společenský styling je hotov.

V čem tkví výhody copánků?

Copánky jsou vysoce nenáročná stylingová metoda, která vám pomůže docílit vlasů vlnitých i kudrnatých. Zvládnete je i sama a obejdete se bez složitých „tanečků“ s kulmou nebo žehličkou na vlasy. A pokud si nechcete kupovat krom těchto nástrojů ani žádné natáčky, potěší vás, že k copánkům potřebujete jen vlastní ruce, případně pár gumiček.

Nevýhodou tepelných úprav je i to, že ničí vlasy. Copánky jsou oproti tomu vysoce šetrné. Vlasy stačí před zapletením navlhčit a nechat přirozeně uschnout. To je také jediná nevýhoda copánkových vln – k vytvoření potřebují čas. Nejlépe si tak cop nebo copy upleťte na noc a běžně s nimi spát.

Jak na to?

Obecně je vhodné mít na paměti, že čím víc copánků je, tím budou vlnky menší. Pokud si tak zapletete copánky po celé hlavě, čeká vás druhý den opravdu poctivé „afro“.

Toužíte místo lví hřívy spíše po decentně vlnitých vlasech? Bude vám stačit i jeden nebo dva copy. Jestliže nejste ve vlasových úpravách vyloženě zběhlá, vsaďte na klasický cop. Vyzkoušet můžete i další alternativy. Francouzský cop vám dodá objem hned u kořínků, protože se plete u hlavy. Překrásné vlny vzniknou i z rybího copu.