Krása

Vlasy delší o 10 cm za měsíc

Vlasy delší o 10 cm za měsíc

Toužíte po dlouhých vlasech? S trochou trpělivosti můžete vysněné délky docílit. A s vlasovými triky si prodloužíte snadno vlasy i více, dokonce lákavý slib 10 cm za měsíc není vyloženě nesplnitelný.

Jak rostou vlasy a co tento děj ovlivňuje

Nejprve fakta: Přirozený přírůstek činí u vlasů asi 1 až 1,5 cm za měsíc. Teoreticky se tak můžete dočkat i 15 cm délky za rok.

Rychlost růstu u konkrétního jednotlivce je primárně závislá na genetických predispozicích. Pokud vám tedy vlasy nerostou z genetických příčin, není tento stav možné jakkoli zvrátit. Vaše kadeře mohou ale trpět nedostatečnou výživou, následky životního stylu nebo nadměrnými tepelnými úpravami.

Nejprve se tak zaměřte na to, zda nemůžete ze svého přirozeného růstového potenciálu získat více změnou výše popsaných aspektů. Pomoci vám může zvýšený přísun polynenasycených mastných kyselin, dávky biotinu a dostatek bílkovin a zinku. Vyhnout byste se naopak měla stresu a vynechat alkohol a kouření. U žen se významně do kvality vlasů propisují i hormony.

Ovšem pozor, ani v případě, že budete svědomitě dodržovat veškerá opatření, samozřejmě nemůžete očekávat zázraky přes noc. Pokud chcete být za dlouhovlasou vílu okamžitě, můžete se spolehnout na jiná řešení.

Možnosti prodloužení vlasů

Vlasy si můžete nechat prodloužit. V tomto směru se fantazii meze příliš nekladou a v salónu vám splní téměř každé přání. Vlasy lze prodloužit různými metodami. Používá se keratin, plastové trubičky, pásky (tape-in) i kovové kroužky (micro rings).

Nevýhodou je zejména to, že podobná možnost je finančně velmi náročná. Za délku 45–50 cm zaplatíte i kolem 10 000 Kč.

Řada žen a dívek tak hledá dostupnější metody. Ty nabízejí tzv. clip-in, což je dočasné prodloužení vlasů s pomocí speciálních sponek, které se připnou k vašim vlastním pramenům. V případě, že vám navíc stačí prodloužení jen dočasné, můžete si například na speciální příležitost pořídit i příčesek , který začešete do plánovaného účesu.