Krása

Umělé dredy

Umělé dredy

Toužíte po dredech, ale nechce se vám podstupovat jejich tvorbu z vlastních vlasů? Vyřešit to můžete i těmi umělými. Z čeho jsou a co vás s nimi čeká? Jak se umělé dredy nosí?

Umělé dredy, co to je?

Umělé dredy představují kategorii účesů, která je prakticky tvořena dvěma základními typy, a to:

  • pseudodredy
  • fake dredy

Tzv. pseudodredy jsou tenké copánky o šířce maximálně 5 mm. Jsou hladké, každý jednotlivý pramen je zatočený.

Naproti tomu fake dredy jsou širší, po zapletení jich tedy bude na hlavě méně. Vytvářejí se metodou háčkování. Strukturou se více podobají klasickým dredům, vypadají na pohled méně „úhledně“ a prakticky lze říci, že čím jsou starší, tím jsou vlastně lepší.

Z čeho jsou umělé dredy

Oba druhy umělých dredů se vyrábějí ze syntetického materiálu, který se nazývá kanekalon. Naplétají se k vlastním vlasům.

Což prakticky znamená, že majitel takových „dredů“ je může na hlavě nosit bez pozdějších výraznějších škod na své vlastní kštici. U klasických dredů se doporučuje při jejich odstraňování vlas nejlépe odstřihnout, a to buď hned, případně po čase, kdy už jsou částečně odrostlé. Rozplétání je značně zdlouhavé. Navíc platí, že čím déle jsou dredy na hlavě, tím více jsou zacuchané.

Díky tomu, že se u kanekalonu jedná o umělý materiál, si také můžete bez problémů vybrat barvu. Někteří zájemci tak volí přirozené tóny, jiní ale dají záměrně přednost výrazným bláznivým odstínům.

Jak nosit umělé dredy

Rozhodla jste se pro umělé dredy? Nejdříve musíte zhodnotit, jestli je bude možné na vašich vlasech vytvořit. Uváděná minimální délka vlastních pramenů je kolem 10 cm. Na kratších umělé dredy hůře drží a mohou klouzat. Prakticky tak platí, že čím je vaše hříva delší, tím lépe na ní drží i umělé dredy.

Po zapletení je vhodné si přibližně 3 týdny nemýt vlasy. Umělé dredy se mohou nosit opakovaně, výrobek jako takový má životnost i několik let. Samotné nošení je však otázkou přibližně 2 až 3 měsíců, poté již dochází k cuchání vlastních vlasů. Proto je vhodné sundat i umělé dredy v době, kdy ještě bez dalších problémů můžete svou kštici rozčesat.