Krása

Trvalá na vlasy muži

Trvalá na vlasy muži

Trvalá je trendem hlavně ve světě dámské módy. Nosit ji nicméně mohou i muži. Proč by měli?

Co je to trvalá

Trvalá představuje skvělý způsob, jak změnit image. A platí to i pro pány. Tento trend se poprvé objevil už v 90. letech, silně rezonoval i na přelomu milénia. A po uplynutí několika let je tu s námi stále.

Správně se celý proces jmenuje trvalá ondulace. Jde o chemicko-fyzikální proces probíhající ve vlasovém keratinu. Způsobuje přeskupení keratinové struktury, která se do požadovaného tvaru vytvaruje pomocí natáčky.

Samozřejmě se jedná o poměrně radikální zákrok. Trvalá tak jednoznačně vyžaduje, aby ji na kadeře aplikoval odborník. Pozor, toho možná budete nějaký čas hledat. Dnes už vám kadeřníci mohou tvrdit, že trvalou nedělají a že o ni nikdo vlastně ani nemá zájem.

To se ale zřejmě změní, trvalá se opět vrací na výsluní. Perfektní je tento styling hlavně pro muže, kteří nechtějí razantně měnit barvu vlasů nebo jejich délku. Ostatně nosí ji i hvězdy. Efektními kudrlinami se pyšní třeba i Harry Styles a Timothée Chalamet.

Trvalá je pro všechny typy vlasů

Pokud vhodného kadeřníka najdete, nejprve v salónu zřejmě podstoupíte hloubkové čištění vlasů speciálním šamponem. Poté kadeřník podle vašich požadavků na celkový vzhled účesu zvolí adekvátní počet natáček a jejich průměr. Trvalá navzdory svému názvu obvykle navíc není skutečně trvalá, vydrží maximálně asi 6 měsíců.

Tato úprava se hodí hlavně na jemné vlasy, případně na kadeře, které nemají příliš dobře definované vlny. Natočení jim přidá strukturovanost. Především dodá objem a hodí se tak hlavně pro jemné vlasy.

Pozor, vaše vlasy by na trvalou měly být dostatečně dlouhé, aby bylo možné je natočit na natáčku. To u řady pánů bude znamenat, že si budou muset jednoduše nechat kadeře nejprve narůst. Z ježka samozřejmě trvalou nevytvoříte, v zásadě ale můžete tuto úpravu použít pro vlasy:

  • krátké
  • dlouhé
  • polodlouhé

Uvádí se, že ideální je délka je alespoň cca 4 cm. V závislosti právě na délce vlasů musíte počítat s tím, že v salónu strávíte asi 1 až 5 hodin.