Krása

Podholené dlouhé vlasy

Podholené dlouhé vlasy

Podholení může představovat velmi efektní zpestření vašeho účesu. Komu sluší a co byste měla vědět, než si ho necháte na hlavě vytvořit? Jak se hodí k dlouhým vlasům?

Podholení je oživení účesu pro odvážné

Podholení se hodí pro ty z vás, které si přejí oživit klasický účes z dlouhých vlasů. Umožní vám být z části za princeznu i za rebelku.

V případě potřeby ho jednoduše nemusíte ukazovat, lze ho dlouhými vlasy kamuflovat. Dopřát si ho tak můžete jen ve volném čase a například v zaměstnání podle potřeby vyholené části zakryjete tak, že přehodíte vlasy na druhou stranu.

Pokud je pro vás možnost zakrytí prioritní, nechte si místo bočních partií vyholit spodní část hlavy. To bude patrné jen tehdy, pokud si sepnete vlasy do culíku. Skvěle vypadá toto řešení s dlouhými vlasy i s mikádem.

Podholení představuje vhodnou alternativu změny pro ty z vás, které se nechtějí zcela vzdát dlouhých kadeří a nejsou si jisté, zda by jim kratší sestřih slušel, případně nechtějí zase následně podstupovat zdlouhavé dorůstání hřívy.

Mohlo by vás také zajímat: Všeobecné informace o holení

Připravte se na náročnější péči i otázky okolí

Tento účes ale samozřejmě má svá úskalí. V první řadě je to to, že dorůstání na vás stejně nakonec čeká. Budete jednoduše muset překlenout dobu, kdy u zkrácených vlasů čekáte na původní délku. To může trvat i dva roky. Mějte tedy na paměti, že určitě „nehrozí“, abyste si po pár týdnech nošení takového účesu rozmyslela.

Pokud se rozhodnete podholení minimálně nějakou dobu udržovat, připravte se na náročnou údržbu. Vlasy rostou přibližně 1 cm za měsíc.

Komu takový sestřih sluší? Podholené vlasy nejsou vhodné jen pro mladší ročníky. Pakliže účes souzní s vaším naturelem, nemusíte se ho vzdávat ani později. Připravte se ale v první řadě na to, že s ním budete budit pozornost.

Navíc musíte počítat i s tím, že okolí se nebude zdráhat sdělit vám svůj názor na to, co nosíte na hlavě. A ten nemusí být vždy pozitivní. Zejména pokud si zvolíte extravaganci v podobě vyholených ornamentů či výrazné barvy, nemusejí pro to vaši bližní mít vyloženě pochopení.