Krása

Ofina pro kulatý obličej

Ofina pro kulatý obličej

Ofina představuje snadný způsob oživení téměř jakéhokoli účesu. Jak byste ji měla pojmout, pokud máte kulatý obličej? Hodí se pro vás?

Hodí se ofina pro kulatý obličej?

Ofina se pro kulatý obličej samozřejmě hodí. Je potřeba ji pochopitelně individuálně přizpůsobit rysům konkrétní tváře, proto se ve výsledku může i výrazně lišit svou délkou, tvarem a stylem.

Při výběru mezi různými typy je třeba mít na paměti několik klíčových zásad. V první řadě by ofina měla opticky prodloužit obličej, aby získal vyváženější proporce, to znamená více se přiblížil tvarem k ideálnímu symetrickému oválu. Dlouhá ofina sčesaná do strany toto poslání naplní lépe než jakákoli jiná. Dalším tajemstvím vlasových stylistů je, abyste při stylingu ofiny vytvořili na temeni trochu objemu.

Naopak se pro vás nehodí rovně střižená ofina. Tupý střih ale dokážete proměnit v lichotivější i pro váš tvar obličeje, pakliže do ofiny zároveň začleníte delší prameny v bočních partiích a více ji zkrátíte. Vsadit byste také měla na oblíbenou záclonovitou ofinu, která zeštíhluje.

Jaký styling s ofinou zvolit pro kulatou tvář

Různých variant, jak pojmout ofinu, existuje řada a není v silách jediného článků je popsat všechny. Zmiňme tak pro příklad alespoň tyto varianty:

  • dlouhá jemná ofina
  • prostříhaná ofina
  • vrstvená ofina

Dlouhá jemná ofina

Dlouhá jemná ofina reprezentuje jednu z nejlepších možností pro kulatý tvar obličeje. A to i pro svou variabilitu. Pokud se jdete večer bavit, změňte ji jednoduše na rozcuchanou nebo ji pro oficiálnější příležitosti přetvořte v účes s drdolem vyčesaným uprostřed hlavy.

Prostříhaná ofina

Nerovnoměrné prostříhání ofiny napomáhá odvést pozornost od kulatých rysů vaší tváře. Ofina v tomto stylu vypadá skvěle v kombinaci s klasickým mikádem v délce na ramena, které si rovněž nechte prostříhat do vrstev.

Vrstvená ofina

Ofinu můžete také šikovně navázat na další partie vlasů a vytvořit z ní tak vlastně svrchní část stupňovitě sestříhaného účesu. Zvlášť dobře vypadá podobný styling na dlouhých vlasech. Hodí se hlavně pro ty dámy, které od přírody kromě kulatého obličeje „vyfasovaly“ i vysoké čelo.