Krása

Ofina pro jemné vlasy: Jakou zvolit a proč se hodí

Ofina pro jemné vlasy: Jakou zvolit a proč se hodí

Ofina je skvělý způsob, jak svůj účes posunout k vysoce modernímu stylingu. Hodí se ale i pro jemné vlasy?

Ofina se hodí i k jemným vlasům

Ofina vás ušetří razantních „zákroků“ na vlasech, jako je stříhání nebo barvení. V případě stříhání prakticky nemáte šanci svůj účes vrátit do původního stavu, pokud se vám nakonec nebude líbit, u barev jsou možnosti omezené. Ofina vám dovolí změnit image, aniž byste toho po čase opravdu litovala.

Můžete si ji dovolit i s jemnými vlasy? Tento typ kadeří nepatří zrovna k tomu vysněnému, co by si na hlavě přála mít každá žena. Do hřívy z reklamy mají jemné prameny daleko a trpí několika zásadními nešvary:

  • více se mastí, a to zejména u kořínků
  • nemají dostatečný objem
  • na pohled jsou tenké
  • jsou náchylné k lámání

Dobrá zpráva je, že pokud budete respektovat jejich specifika, můžete si i k takovým vlasům vybrat vhodný styl ofiny.

Jaká ofina se hodí k jemným vlasům

Vhodná pro vás v tomto případě není hustá, tupě střižená ofina. Takovým provedením si jednoduše z už tak tenkých vlasů ještě další část uberete. Zbytek pak může vypadat až příliš řídce.

K jemným vlasům volte raději lehkou ofinu, která bude decentně prostříhaná. Lichotit vám bude též dlouhá ofina sčesaná na bok. Výhodou tohoto stylingu je hlavně to, že sluší prakticky většině tvarů obličeje. Držte se tzv. pravidla jedné čtvrtiny: To znamená, že asi čtvrtinu čela byste v této úpravě měla vlasy zakrýt.

Na paměti mějte, že vás s ofinou čeká časté zastřihování. Na domácí úpravy s nůžkami na papír byste v ideálním případě měla také zapomenout. I s ofinou je optimální vyrazit ke kadeřnici. Ta vás ostříhá zcela profesionálně a vzhledem k tomu, že se nebude jednat o příliš časově náročný proces, nehrozí navíc ani, že byste pravidelně nechávala v salónu horentní sumy.