Krása

Ničí rasta copánky vlasy?

Ničí rasta copánky vlasy?

Rádi byste si nechaly vytvořit účes z rasta copánku, ale máte strach, že vám zničí vlasy? I v tomto případě se uplatní pravidlo, že všeho moc škodí, takže pokud budete mít vlasy spletené do rasta copánků několik měsíců vkuse, skutečně mohou poškodit vaše vlasy. Stejně tak ale mohou rasta copánky vaše vlasy ochránit, pokud bude dodržovat následující pravidla.

Nemějte copánky zapletené příliš dlouho

Vlasy by neměly být spletené do copánku déle než 6-7 týdnů. Vlasy, které jsou blíže k okrajům tzv. babyhairs byste však měli upravit jednou za dva týdny, abyste minimalizovali poškození. Důvodem, proč se zaměřit na tuto část vlasů, je to, že vlasy v této oblasti jsou jemnější, tenší a náchylnější k vypadnutí. 

Umývejte si vlasy

To, že máte vlasy spletené do copánků, neznamená, že není potřeba je umývat. Ve skutečnosti nemytí vlasů způsobuje hromadění nečistot a bakterií, což má za následek tak silné hromadění nečistot, že v extrémních případech je lze odstranit pouze ostříháním vlasů. Většina žen, které mají zkušenost s rasta copánky, má také zkušenost s chuchvalci špíny a pokud je necháte ve vlasech příliš dlouho, pak je nutné je z vlasů stříhat. Je proto velmi důležité, abyste si copánky myli pravidelně minimálně jednou za 2 týdny v ideálním případě alespoň jednou týdně). 

Nezapomínejte na své vlasy

V dnešní době je na výběr spousta zaplétaných účesů a v některých ohledech je to skvělá věc. Copánky mohou poškodit středně dlouhé vlasy. Když si necháte vytvořit rasta copánky, ujistěte se, že váš kadeřník (nebo kdokoli, kdo vám dělá vlasy) ví přesně, co chcete. Tím by měl být vždy požadavek na ochranu vašich přírodních vlasů, tedy že nejste ochotna riskovat zdraví a délku svých skutečných vlasů.

Při zaplétání rasta copánků vždy pamatujte, že vaše skutečné vlasy jsou na prvním místě, a proto je třeba je chránit a pečovat o ně.