Krása

Za jak dlouho zarostou ušní dírky

Za jak dlouho zarostou ušní dírky

Možná svoje ušní dírky milujete, možná chcete uvolnit místo pro nový piercing, možná máte obavy z vytahování náušnice na příliš dlouhou dobu nebo už zkrátka nechcete mít propíchnuté uši. Bez ohledu na důvod, chcete vědět, jak dlouho bude trvat, než se vám ušní dírka zaroste, a my známe odpověď.

Existuje řada faktorů, které mohou ovlivnit, jak dlouho trvá uzavření ušních dírek, resp. piercingu v uchu:

  1. Doba nošení – čím déle je náušnice uvnitř, tím déle trvá uzavření dírky
  2. Velikost náušnice – čím větší je rozměr dírky, tím déle trvá její uzavření
  3. Umístění a typ piercingu

Jak dlouho trvá uzavření piercingu u nejběžnějších náušnic?

Ušní lalůček

Ušní lalůček se po propíchnutí během prvních šesti měsíců uzavře velmi rychle. Přesný čas se liší v závislosti na hojivosti jedince, nicméně předpoklad pro uzavření je maximálně 24 hodin, pokud bude dírka prázdná. 

V ušním boltci se mohou snadno tvořit píštěle, což je abnormální spojení mezi krevními cévami. Vytvoření této píštěle znamená, že vaše tělo náušnici přijalo a v důsledku toho se nebude snažit ušní dírku uzavřít – toto nastane po 3-4 letech intenzivního nošení náušnic.

Helix

Stejně jako u lalůčku může úplné zahojení propíchnutí horní části ušního boltce trvat až šest měsíců a během této doby se dírka může rychle uzavřít. Komplikace a podráždění může způsobit i odstranění šperku z nezahojeného propíchnutí – nechte jej tam, i když je vám to nepříjemné nebo se projevila infekce.

Když poprvé vyjmete šperk může se stát, že opětovné nasazování náušnice bude nepohodlné nebo nemožné, proto dírku po vynětí šperku kontrolujte.

Conch

V tomto případě se jedná o propíchnutí chrupavky ve středu ucha. Pokud propíchnete chrupavku, dírka je trvalá ihned po zahojení. Přes dírku však může přerůst kůže, takže dírka nebude vidět.