Krása

Jak zpevnit jemné vlasy

Jak zpevnit jemné vlasy

Ani jemné vlasy nemusí být zplihlé bez objemu a života. Přinášíme vám několik tipů, jak zpevnit jemné vlasy a dodat jim tak žádoucí objem.

Pro zpevnění a zlepšení vzhledu vašich jemných vlasů musíte dodržet několik základních pravidel:

  • správně zvolený šampon a kondicionér je základem úspěchu, nejvhodnější jsou produkty s obsahem kaolinu
  • buďte na své vlasy jemní a používejte vhodný kartáč  
  • zvolte správný střih a styling , který vám dodá na objemu
  • opticky většího objemu dosáhnete také barvením

Šampon a kondicionér

Největším bojovníkem proti jemnosti vlasů je vhodně zvolený šampon a kondicionér. Produkty s obsahem kaolínu absorbují kožní maz, který zatěžuje vlasy, které následně ztrácí na objemu. Kondicionér pro hydrataci a výživu vlasů nanášejte vždy jen do délek nikdy ne na pokožku hlavy.

Buďte jemní

Pro jemné vlasy je obzvláště důležité, aby byly zdravé, což znamená, že je potřeba jim dodávat tu správnou péči. Po aplikaci kondicionéru používejte zásadně hrubý hřeben. Nikdy vlasy nevysušujte třením ručníku, zabráníte tak možnému zacuchání a lámání vlasů. Před fénováním použijte produkt na ochranu vlasů před teplem a nastavte proudění vzduchu na nejnižší teplotu, abyste zabránili spálení vlasů.

Správný střih a styling

Místo prostříhání, zvolte střih vlasů ve stejné délce po celém obvodu. Pro zvětšení objemu doporučujeme vlasy navlnit kulmou se širokým průměrem tak, aby se střídalo točení jednotlivých pramenů. Po zchladnutí prameny pročešte prsty nebo hrubým hřebenem.

Barvením k většímu objemu

V neposlední řadě vám může s jemnými vlasy pomoct také barva na vlasy. Barva se do vlasů v podstatě vsákne, což znamená, že každý vlas “nabobtná”, což jemně zvýší objem jednotlivých vlasů.