Krása

Jak udělat kudrnaté vlasy bez kulmy a žehličky

Jak udělat kudrnaté vlasy bez kulmy a žehličky

Vytvoření vln bez pomoci tepla je teď velkým internetovým hitem. Za tzv. „heatless“ vlny vám poděkují nejen vaše vlasy, protože je nebudete namáhat zbytečným zahříváním, ale s ohledem na ceny energií také vaše peněženka. Kudrnaté vlasy bez kulmy a žehličky vytvoříte za pomoci obyčejných a někdy i nečekaných pomůcek. Věděli jste, že vlny můžete bez zahřívání vytvořit například za pomoci ponožek, asijských hůlek nebo jen opasku k županu? 

Pružné vlny

Pro vytvoření extra pružných vln použijte opasek županu. Vlasy lehce navlhčete. Opasek umístěte na střed temene tak, aby vám po stranách zůstaly viset dva stejně dlouhé konce a zajistěte například skřipcem. Vlasy rozdělte na polovinu a omotávejte prameny směrem od obličeje kolem opasků až do konečků vlasů, které zajistěte sponkou nebo látkovou gumičkou. Pro nejlepší výsledek nechte vlasy svázané přes noc.

Menší vlny

Pokud chcete menší a pevnější vlny, použijte nadkolenky nebo punčochy. Pro tvorbu těchto vln je nutné mít vlasy suché. Postupujte stejně jako v případě tvorby vln za pomoci opasku od županu. Pro lepší výdrž a efekt můžete vlasy před omotáváním nalakovat.

Plážový vzhled

Vlny vytvoříte jednoduše také za pomoci francouzských copů, pokud vlasy necháte zapletené přes noc. Nejlepší vlny vytvoříte, pokud vlasy zapletete do dvou francouzských copů ještě vlhké. Po rozpletení budete mít vlnité vlasy jako na dovolené u moře.

Asijské hůlky

Na tento způsob budete potřebovat větší množství asijských hůlek a vlhké vlasy. Kolem hůlek obmotávejte větší nebo menší prameny vlasů tak, jako byste používali klasickou kulmu nebo žehličku. Každý namotaný pramen zajistěte sponkou nebo malou gumičkou. Jakmile budete mít namotané všechny vlasy, nechte přirozeně uschnout. Pokud chcete nechat vlasy uschnout přes noc, doporučujeme nasadit pokrývku hlavy na spaní.