Krása

Jak posílit vlasy

Jak posílit vlasy

Vlasy jsou jedna z prvních věcí, které si na ženách všímáme. Není proto divu, že každá touží po hustých silných vlasech s oslňujícím leskem. Bohužel ne každá má takové štěstí. Přečtěte si, jakými způsoby lze vlasy posílit, abyste se i vy mohla pyšnit zdravými, objemnými vlasy. 

Vyživujte je zvenčí i zevnitř 

Vybírejte pečlivě vlasovou kosmetiku. Ideální je sáhnout po přírodních produktech. Účinky běžné kosmetiky sice přicházejí dříve, ale některé její složky mohou zatěžovat vlasy i pokožku. Samotná vnější péče ovšem nestačí. Zaměřte se také na vyživování vlasů zevnitř, dbejte na správnou životosprávu, vyvážený jídelníček a dostatečný pitný režim. 

K posílení vlasů vám pomohou: 

  • vyživující šampony
  • balzámy pro jemné a poškozené vlasy
  • vlasová séra 
  • vyvážený jídelníček, který obsahuje zdravé tuky a železo 
  • pitný režim 
  • doplňky stravy obsahující železo, selen, zinek a vitaminy B, C, D 

Zlepšení stravovacích návyků má více benefitů. Kromě hezčích vlasů budete mít lepší nehty, pokožku, zlepší se vám imunita i celková kondice. 

Co vlasům škodí 

Nyní si řekneme, čemu je dobré se vyhýbat, abyste se stav vašich vlasů nezhoršoval. Vyhýbejte se příliš častému mytí. Mokré vlasy nechte raději volně uschnout, fén používejte jen výjimečně. Škodí jim také žehličky a kulmy. Pokud se jim nechcete vyhnout úplně, nezapomínejte na přípravky chránící před teplem. Vzhled vašich vlasů negativně ovlivňuje i pití alkoholu a kouření. 

Jak na domácí masku 

Masku na výživu vlasů si můžete udělat i doma. Tou nejjednodušší je rozšlehat 2-3 vajíčka a nechat je třicet minut působit na celé hlavě. Na výživu suchých konečků se sklonem k lámavosti použijte masku z jednoho žloutku, lžíce olivového oleje a lžíce medu. Aby vlasy příjemně voněly, můžete přidat také trochu citronu. Na závěr vlasy umyjte šamponem.