Krása

Jak navlnit krátké vlasy

Jak navlnit krátké vlasy

Mnohé krátkovlásky se obávají toho, že tento sestřih není dostatečně variabilní. Přitom i s krátkými vlasy se dají dělat doslova „kouzla“. Jak je navlnit?

Lze vytvořit kudrnaté vlasy z krátkého sestřihu?

Vlnité vlasy zvládnete vytvořit jak z různých variet mikáda, tak také z ultra krátkého pixie sestřihu. V zásadě máte řadu možností. Použít můžete:

  • klasickou kulmu
  • vlasovou žehličku
  • fénování přes kulatý kartáč
  • fénování pomocí fénu s difuzérem
  • natáčení vlasů bez užití tepla

Natáčení pomocí klešťové kulmy

Můžete natáčet čerstvě umyté a vysušené prameny nebo ty, které jste si umyla předchozí den. Obecně lze říci, že kadeře umyté dne předešlého lépe drží lokny. Před úpravou také na svou kštici aplikujte ochranu před teplem.

Pro co nejpřirozenější kudrlinky natáčejte v tomto případě vlasy směrem od obličeje. Pokud chcete mít rozcuchané plážové vlny, zkuste směr střídat, tedy natáčet od tváře a a k ní.

Poté použijte sprej, kterým zajistíte svým vlnám texturu. Stylingové přípravky umí dodat i extra zpevnění a definici. Přetočte vlasy a protřepejte lokny, aby se uvolnily. Pokud prameny následně potřebují ještě dodat hydrataci, přidejte i olej.

Natáčení vlasů klasickou kulmou

Než začnete vlasy upravovat, ošetřete je opět použitím přípravku na ochranu před teplem. Na kulmu namotejte pramen o velikosti asi 2 cm.

Konečky nenatáčejte, abyste vytvořila přirozeně vypadající vlny. Pracovat začněte od shora dolů, aby se vlasy příliš nezplihly. Není na překážku, pokud některé partie zespodu zůstanou nenatočené. Jestliže používáte právě kulmu, zkuste vlasy natáčet střídavě, abyste dosáhla většího objemu.

Jakmile prameny vychladnou, pročešte vlny prsty, aby byly více rozdělené. Na závěr použijte i vlasové sérum pro dodání lesku a hydratace.

Natáčení vlasů žehličkou

V zásadě je žehlička vhodnějším nástrojem pro natáčení dlouhých vlasů. Na krátké vlasy vám lépe poslouží kulma. Klasickou žehličkou ale samozřejmě i v tomto případě vlny vytvořit bude možné.

V závislosti na tom, jak husté vlasy máte, si je rozdělte na tři nebo čtyři části. Obtočte asi 4 cm široké prameny kolem žehličky směrem od obličeje. Žehličku používejte jako obvykle až do poloviny délky. Poté žehličku otočte a začněte vlasy natáčet