Krása

Jak nagelovat vlasy

Jak nagelovat vlasy

Gel na vlasy patří k nejstarším stylingovým produktům. Ani dnes ale neztrácí na oblibě. Víte ale, jak ho správně používat? Jak si nagelovat vlasy?

Jaký gel použít, kdy a kolik

Gel na vlasy využijete při mnoha příležitostech. Poslouží vám, pokud potřebujete mít účes plně pod kontrolou, neboť nemáte čas ho v běžném „provozu“ stále upravovat. Využijete ho i na formální události, během nichž si přejete elegantní vzhled.

Základem pro povedenou aplikaci je volba správného gelu. Jednotlivé produkty se od sebe liší především stupněm fixace. Ty nejsilnější se označují jako ultra hold nebo ultra silně tužící. Vhodné jsou především pro krátké vlasy.

Lze říci, že právě u kratších sestřihů nalézá gel uplatnění nejčastěji. Můžete s ním ale podtrhnout definici vln nebo vlasy krásně uhladit.

Především by ho vždy mělo být při aplikaci přiměřené množství. Jinak vám hrozí efekt silně zplihlých vlasů. Šetřete, přidat můžete vždy, nadměrnou dávku gelu můžete už ale jenom umýt šamponem a začít se stylingem znovu. Kolik je vlastně „už moc“? Poslouží drobná pomůcka: Čeští stylisté jsou v tomto směru nekonkrétní, v anglosaských zdrojích ale zjistíte, že na krátké vlasy stačí množství odpovídající tamnímu deseticentu.

Jak gel na vlasy nanášet

Gel lze aplikovat na mokré i suché vlasy. Vaší kštici dodá výrazný lesk, některé výrobky se ale naopak mohou vyznačovat matným vzhledem. V případě, že chcete podpořit tzv. mokrý vzhled, aplikujte gel do vlasů, které jsou vlhké.

Dnes už naštěstí můžeme zapomenout na přípravky, jimiž jsme si vylepšovali účesy v 90. letech. Tehdejší gely vytvářely ve vlasech tvrdou „helmu“. Ty dnešní obsahují pečující esenciální oleje, díky kterým zůstanou vlasy hydratované a uhlazené.

K nanášení prostředku vám ideálně poslouží prsty, k lepšímu zapracování můžete následně použít i hřeben. Způsob aplikace samozřejmě záleží na vámi preferovaném výsledku, nicméně se obecně uvádí, že je vhodné začít nad linií vlasů a postupovat rovnoměrně směrem k temeni hlavy/krku.

Co se týče vůně či barvy, ty na použitelnost konkrétního gelu na vlasy pochopitelně zásadní vliv nemají. Rozdíl tkví v tom, že ten pánský může být parfémován vůní určenou mužům.