Krása

Chemlon na vlasy

Chemlon na vlasy

Chemlon je materiál, který je možné naplétat k vašim vlastním vlasům v případě nejčastěji tzv. pseudodredů nebo rasta copánků. O co se jedná?

Co je to chemlon

Chemlon je syntetický materiál, který se používá nejen ve světě účesů. V principu se jedná o polyamidové vlákno.

Znát ho dobře budou hlavně pamětníci, neboť v 70. letech patřil v českých domácnostech ke stálicím. Vyráběly se z něj hlavně bytové doplňky v podobě polštářů, deček nebo koberečků. Ty řada žen tehdy tvořila i doma.

Chemlon se běžně se prodává v galaterii a je velmi levný. Výrobky z chemlonu mají nízkou hmotnost a snadno se udržují. Důvodem, proč se od něj časem ve sféře interiérového designu ustoupilo, je hlavně to, že je na omak poměrně nepříjemný. Do popředí se tak spíše dostaly přírodní materiály.

Jak lze chemlon využít v účesech

Chemlon ale zcela nevymizel a své pevné místo si našel ve světě účesů. Z chemlonu se nejčastěji vytvářejí:

  • pseudodredy
  • rasta copánky
  • micro rasta
  • corn rows

Výhodou použití chemlonu je široká škála barev a nižší cena za účes. Umožňuje tak naplést copánky nebo dredy v libovolné délce. Zejména pro majitelky krátkých vlasů jde o ideální možnost, jak alespoň dočasně zažít pocit, že jste za dlouhovlasou princeznu.

Nespornou předností chemlonu je především to, že ve srovnání s kanekalonem déle vydrží a nemá sklony ke třepení. Kanekalon je řidší, naplést tak bude potřeba víc copánků, na druhou stranu ale zůstává lehčí.

K nevýhodám chemlonu patří ta, která už zmíněna byla. I ve vlasech poznáte to, že se jedná o umělý materiál. Na rozdíl od kanekalonu, který je lesklejší, u chemlonu počítat s jistou nepřirozeností určitě musíte.

Kolik bude takový účes stát? Cena se samozřejmě liší podle délky a konkrétního účesu. Zhruba můžete počítat u rasta copánků v délce po ramena částku kolem 4 000 Kč, a to pozor, bez materiálu. Zároveň konkrétně rasta jsou velmi náročné na pletení a realizace trvá až 10 hodin.