KrásaPleť

5 kroků k dokonalému make-upu dle trendů roku 2024

5 kroků k dokonalému make-upu dle trendů roku 2024

Každá žena touží být krásná. Mnoho žen má však pocit, že dokonalý make-up je jen výsadou zahraničních celebrit a žen, které mají dostatek finančních prostředků. Není tomu tak, dokonalý make-up si můžete vykouzlit i doma. Stačí, když budete dodržovat pár zásad.

1. Čistá a hydratovaná pokožka

O pleť se musíte starat pravidelně, ne jí pozornost věnovat jen tehdy, když potřebujete být dokonale nalíčená na důležitou společenskou akci. Základem péče o pleť je hydratace. Ta je vhodná jak pro pleť suchou, tak i pro pleť smíšenou či mastnou. Především v zimě pokožka obličeje trpí a použití hydratačních krémů je nutností. Dále je pak třeba pleť pravidelně čistit a vždy večer pečlivě odlíčit. V neposlední řadě je nutností použití vhodné kosmetiky podle vašeho typu pleti.

2. Sjednocená pleť

Máte hydratovanou pleť? Aplikujte podkladovou bázi, případně i rozjasňující vodu. Poté můžete nanášet make-up, rozhodně je však třeba zvolit správný odstín, aby nebyl znát přechod mezi obličejem a krkem. Nevíte-li si rady, nechte si vždy od odborníka poradit, jaký foundation je pro vás vhodný. Správný odstín je totiž základ. Neméně důležitá je pak samotná aplikace foundationu. Nanášet foundation můžete pomocí prstů či pomocí štětců. Při nanášení postupujte od středu obličeje směrem ven. Nevynechávejte ani oblast po obočím a oční víčka.

Hotovo? Použijte highlighter a projasněte obličej (doporučujeme použití highlighteru i do vnitřního koutku oka), pokud máte akné nebo jiné problémy, použijte korektor. S množstvím pudru to nepřehánějte.

Nakonec přichází na řadu konturování, které dodá vašemu obličeji tvar. Použijte o dva odstíny tmavší bronzer (ideálně opět v pudrové formě). Aplikujte na lícní kosti a mírně nad spánky. Nezapomeňte ani na hranu dolní čelisti.

3. Oční stíny, linky, řasenka a péče o obočí

Pokud se rozhodnete pro použití očních stínů, doporučujeme zvolit stíny pudrové. Pro denní nošení vybírejte spíše matné oční stíny, perleťové a třpytivé oční stíny si pošetřete na slavnostnější příležitosti. Stíny vždy nanášejte štětcem. Linky rozpracujte do stínu. A na závěr řasenka. V běžné všední dny se vyhněte experimentům a použijte prostě řasenku černou s dobrým kartáčkem.

Obočí upravte tak, aby vypadalo přirozeně. Jeho začátek by měl být rovnoběžný s chřípím nosu, jeho zlom je zhruba v polovině a protíná zornici oka. K dokreslení obočí použijte pudrové produkty. Stín by měl být v barvě obočí, maximálně o odstín tmavší. Nejvýraznější by obočí mělo být ve středu, začátek udělejte méně výrazný a konec do špičky.

4. Rtěnka

Chystáte-li se použít rtěnku, použijte ji až téměř na závěr. Tužkou nejprve upravte konturu rtů a poté naneste vybranou rtěnku. Pamatujte na to, že pro ženy s menšími rty jsou vhodné spíše světlejší odstíny. Pokud chcete, aby vaše rty vypadaly opticky větší, zkuste použít trochu bílé tužky do jejich středu. Rty pak promněte se zbytkem rtěnky.

5. Tvářenka a fixace

Nakonec použijte tvářenku (zdravíčko) ve vhodném odstínu, který bude ladit s rtěnkou a očními stíny. Jako poslední použijte fixátor make-upu, aby vám vaše líčení vydrželo krásné po celý den.