ReceptyZdraví

Zdravé svačiny při hubnutí: 3 rychlé tipy, které určitě oceníte

Zdravé svačiny při hubnutí: 3 rychlé tipy, které určitě oceníte

Možná si myslíte, že svačiny tvoří v průběhu dne pouze malou část vašeho příjmu, a proto na nich nezáleží. To je ovšem velký omyl! Často jsou to totiž právě zdravé svačiny, které při hubnutí mohou pomoci, ale také vám vaši snahu efektivně hatit. Nemusíte sice jíst pravidelně každé dvě až tři hodiny, doplnit jídelníček svačinami by pro vás však mělo být normální. Většina dospělých totiž potřebuje takové množství živin, které během pouhých tří jídel denně sní jen těžko. Zdravé svačiny při hubnutí jsou tedy opravdu potřebné!

Jak svačit při hubnutí vždy zdravěji?

Jednoduše! Naučte se zařazovat TO místo TOHO. Sladké čokoládové tyčinky nahraďte proteinovými variantami, u klasických sušenek si vybírejte ty bez cukru nebo koukněte na celkové složení, místo snídaňových cereálií zařaďte kaše, slazené jogurty vyměňte za tvaroh s čekankovým sirupem a kousky ovoce, místo brambůrků si k filmu chroupněte raději popcornu a tak podobně. Navíc je dobré vyhýbat se doslazování nápojů cukrem i medem. Také příliš často nezařazujte ovocné džusy, které obsahují hodně cukrů a ke každému jídlu se snažte přidat zeleninu.

Tři tipy na zdravé svačiny při hubnutí

  • Tvaroh či řecký jogurt, čerstvé ovoce (například jahody), čekankový sirup na oslazení, 10 g mandlí, čtvereček jemně nasekané hořké čokolády. Všechny ingredience stačí jednoduše smíchat nebo naaranžovat do mističky a pustit se do jídla.
  • Plátek kvalitního chleba, žervé či jiný čerstvý sýr, avokádo nakrájené na tenké plátky, sůl, pepř, šunka. Na chléb namažte žervé, poklaďte avokádem (můžete nahradit i natvrdo uvařeným vejcem), posolte a opepřete a můžete podávat. V ideálním připadě si svačinu doplňte také 50 g šunky pro zvýšení podílu bílkovin.
  • Cottage sýr, šunka, zelenina, chléb nebo krekry. Možná to nevíte, ale Cottage sýr je skvělý jen tak lžičkou. Můžete k němu přikusovat zeleninu a chléb lehce namazaný čerstvým sýrem a posázený kvalitní šunkou. Někdy si jej ale zkuste udělat i nasladko. Receptů na internetu najdete spoustu!