Recepty

Zdravé sušenky z ovesných vloček bez mouky: rychlá a chutná svačinka

Zdravé sušenky z ovesných vloček bez mouky: rychlá a chutná svačinka

Dnes vám přinášíme recept na chutné a zdravé sušenky v ovesných vloček bez mouky, které jsou vhodné jako svačina nebo sladká pochoutka k čaji. Jsou plné vlákniny a zdravých tuků, a proto jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí udržovat zdravou stravovací rutinu. A co je nejlepší, jsou snadné a rychlé k přípravě. Takže, pojďme se do toho pustit!

Suroviny:

Suroviny:Množství:
Ovesné vločky nebo ovesná mouka2 šálky
Med nebo jiné sladidlo1/2 šálku
Kokosový nebo olivový olej1/2 šálku
Vanilkový extrakt1 lžička
Sůl1/2 lžičky
Skořice1/2 lžičky
Nakrájené oříšky (např. mandle, vlašské ořechy, lískové ořechy)1/2 šálku
Rozinky nebo mletý kokos (volitelně)1/2 šálku

Postup:

  • Předehřejte troubu na 175°C a připravte si plech na pečení s pečicím papírem.
  • V hrnci smíchejte med (nebo sladidlo vaší volby), rozpuštěný kokosový olej, vanilkový extrakt, sůl a skořici. Ohřívejte na mírném ohni, dokud se všechny ingredience dobře nespojí. Mělo by to trvat asi 2-3 minuty.
  • Ve velké míse smíchejte ovesné vločky (nebo ovesnou mouku) s nakrájenými oříšky a rozinkami nebo kokosem (pokud používáte).
  • Přilijte směs tekutých ingrediencí z hrnce do mísy se suchými ingrediencemi. Dobře promíchejte, dokud vznikne jednotná těstovitá směs.
  • Na připravený plech na pečení vyklopte těsto a rovnoměrně ho rozetřete na tenkou vrstvu. Můžete použít váleček na těsto nebo vlhké ruce.
  • Pečte v předehřáté troubě po dobu 12-15 minut nebo dokud sušenky nezačnou získávat zlatavou barvu na okrajích.
  • Vyjměte z trouby a nechte sušenky na plechu vychladnout. Když jsou dostatečně ztuhlé, můžete je lámat na malé kousky.
  • A teď už jen stačí si užít tyto výborné ovesné sušenky bez mouky jako zdravou a chutnou svačinu nebo sladkou pochoutku.

Tento recept může mít mnoho podob, takže si můžete přidat nebo ubrat ingredience podle své chuti. Vychutnejte si tyto zdravé ovesné sušenky bez viny, že si dopřáváte něco sladkého. Jsou plné dobrých věcí pro váš organismus!