Krása a módaPleť

Zapadlé oči: 6 triků jak se správně nalíčit

Zapadlé oči: 6 triků jak se správně nalíčit

Máte pocit, že jsou vaše oči nevýrazné? Nevíte, jak se správně nalíčit? Tzv. zapadlé oči řeší mnoho žen a ne všechny vědí, jak si s pomocí vhodného líčení dopomoci k tomu, aby jejich oči působily větší a ne „schované“. Řešíte-li i vy tento problém, pak vám v tomto článku poradíme, jak líčit zapadlé oči a jak je opticky zvětšit.

Jak líčit zapadlé oči? Naučte se to!

Mít zapadlé oči není hned důvod k nízkému sebevědomí. I zapadlé oči lze s pomoci líčení a vhodných postupů proměnit ve výrazné – vašemu pohledu pak jen tak nikdo neodolá. Zkuste se držet těchto rad a uvidíte, že na svém pohledu brzy uvidíte změny.

  • Rozjasněte oko
  • Použijte bílou tužku na oči
  • Nebojte se černé linky
  • Využijte optickou iluzi
  • Používejte třpytivé stíny
  • Vsaďte na kvalitní řasenku

Rozjasněte svůj pohled

Na začátku líčení aplikujte na oční víčko korektor v tělové barvě. Zajistíte si tak rozjasněný pohled, který dokáže potlačit i unavený výraz. Třešničkou na dortu je fakt, že se vám díky korektoru budou o to lépe nanášet oční stíny.

Použijte bílou tužku

Bílá tužka na oči je tzv. must have produkt u žen, které řeší zapadlé oči. Naučte se kreslit velmi tenkou bílou linku, kterou se nebojte protáhnout. Optiky si tak zvětšíte oko.

Nebojte se černé linky

Ženy, které mají zapadlé oči, si často myslí, že jsou u nich černé linky tabu. Ano, ve vašem případě se obejdete i bez černé linky, což ale neznamená, že ji nemůžete používat. Jen poradíme kreslit černou linku opravdu velmi tence a lehce ji protáhnout, aby se opticky prodloužily řasy.

Využijte optickou iluzi

Vaším pomocníkem pro zapadlé oči jsou světlé oční stíny, které umí opticky zvětšit oko. Světlé stíny nanášejte k vnitřnímu koutku, tmavým stínem pak oko pěkně vytvarujte.

Používejte třpytivé stíny

Máte-li zapadlé oči, nebojte se do vnitřního koutku oka nanášet třpytivé stíny. Ty dokážou s pohledem hotové divy.

Vsaďte na kvalitní řasenku

Kvalitní řasenka je velký pomocník. Dokáže podtrhnout každé líčení, řasy krásně oddělí a zvýrazní, což ještě více umocní váš pohled.