Cviky a vybavení

Za jak dlouho zhubnu na páse

Za jak dlouho zhubnu na páse

Plánujete pořízení běžeckého pásu a rádi byste jeho využíváním zhubli přebytečná kila? Nevíte jak velký úbytek váhy můžete při běhu očekávat? Připravili jsme pro vás článek, který vám odpoví na vaše otázky.

Hubnutí má vždy stejné předpoklady

Pokud si kladete otázku „za jak dlouho zhubnu na páse“ měli byste vzít v potaz, že snižování tělesné hmotnosti má vždy stejné předpoklady. Jediný faktor, který ovlivňuje úbytek váhy nebo její nabírání je vaše kalorická bilance. Pokud přijmete více kalorií než vydáte, budete nabírat a pokud je naopak váš výdej větší než přijatý objem kalorií budete hubnout.

Výdej poté můžete navýšit jakoukoliv fyzickou aktivitou. Běh na páse patří mezi jedny z náročnějších aktivit a stojí vás zhruba 700 kcal na hodinu aktivity.

Abyste zjistili, jak dlouho musíte na páse běhat, abyste dosáhli hubnutí, musíte tedy zjistit, jaký je váš kalorický příjem například skrze aplikaci kalorických tabulek. Doba běhu potřebná pro hubnutí bude logicky individuální podle stravovacích návyků a životního stylu každého jednotlivce.

Není hubnutí jako hubnutí

Zmíněná rovnice pro hubnutí platí univerzálně. Vaším cílem by však neměl být pouze jednoduchý úbytek hmotnosti, ale také formování těla za pomocí ztráty tuku a navýšení procenta svalové hmoty. Rychlé hubnutí bývá často spojeno se ztrátou vody nebo dokonce svalů.

Snažte se proto držet pouze minimální kalorický deficit a hubněte pomalu.

Myslete dlouhodobě a nechtějte instantní výsledky

Zmíněný postup se vám možná bude zdát zbytečně zdlouhavý, ale pokud chcete dosáhnout kromě hubnutí i skutečné tělesné proměny k lepšímu, nemáte na výběr. Dlouhodobá konzistence vás za vaši snahu však odmění mnohem lepšími výsledky.

Zdroj: popsugar.co.uk