Zdraví

Za jak dlouho zhubnu, když přestanu pít alkohol

Za jak dlouho zhubnu, když přestanu pít alkohol

Pití alkoholu přináší celou řadu negativních důsledků na lidské zdraví. Mimo jiné mezi ně může patřit i zvyšování tělesné hmotnosti související s navýšením příjmu kalorií, které alkohol obsahuje. V následujícím článku si zodpovíme na otázku, za jak dlouho zhubnete, když alkohol přestanete konzumovat.

Záleží na celkovém příjmu a výdej

Rovnice, která ovlivňuje váš úbytek nebo nabírání na váze je překvapivě jednoduchá. Závisí jen na hodnotách celkového kalorického příjmu a celkového výdeje. V podstatě je tedy možné konstatovat, že pokud vydáte různými aktivitami během dne více energie, než přijmete z jídla a pití, budete hubnout.

Alkohol obvykle obsahuje velké množství kalorií a z toho důvodu může být jeho zařazení zásadním problémem a překážkou ve vaší hubnoucí snaze. Jednoznačně určit, za jak dlouho bez něj zhubnete však není možné, protože záleží na individuálních případech a tom, jaký je v součtu váš příjem a výdej. Na každý pád nicméně bude vyřazení znamenat snížení celkového příjmu, což může ve výsledku přinést kýžené výsledky.

Pokud se vám dlouhodobě nedaří pití zbavit a vidíte ho jako překážku na své cestě za vysněnou postavou, zkuste ubírat dávky postupně, což sníží kalorický příjem a postupem času vám i umožní bezbolestnější abstinenci.

Vliv na regeneraci a další faktory

Kromě navýšení příjmu má alkohol samozřejmě negativní vliv i na spoustu jiných procesů odehrávajících se uvnitř lidského organismu. Tělo při jeho odbourávání a regeneraci zanedbává jiné oblasti a může tak mimo jiné dojít ke zhoršení procesů vedoucích ke ztrátě tuků a hubnutí. Navíc samozřejmě nemůžeme opomenout i další negativní stránky, které nesouvisí s hubnutím, ale rozhodně jsou pro tělo významnou zátěží.

Zdroj: Therecoveryvillage.com