Zdraví

Z čeho je dětský olejíček: Složení a účinky

Z čeho je dětský olejíček: Složení a účinky

Kokosový olej je z kokosu, avokádový z avokáda a mandlový z mandlí… Z čeho že je ale ten dětský? Nemusíte se bát, ačkoli většina olejů svým názvem prozrazuje své složení, u toho dětského tomu tak není.

Dětský olejíček je hydratační a zvláčňující produkt, který se používá k péči o dětskou pokožku. Jeho složení se liší podle značky a typu, obecně se ale skládá z různých syntetických a rostlinných olejů, jako je například slunečnicový, mandlový, kokosový nebo minerální olej. Ty se používají k hydrataci, změkčení a ochraně dětské pokožky.

Složek v dětském olejíčku ale může být mnohem více.

SLOŽKAFUNKCE
Rostlinné olejeHydratace a změkčení pokožky
Minerální olejHydratace a ochrana pokožky před vysušením
Vitamin EAntioxidant, ochrana pokožky
Aloe VeraHydratace, uklidňující účinek na pokožku
KolagenPosílení a regenerace pokožky

Při výběru dětského olejíčku buďte obzvlášť ostražití. Jestliže obsahuje syntetické složky jako jsou barviva či parfémy, může dráždit dětskou pokožku.

Další využití dětského olejíčku

Dětská pokožka není to jediné, čemu dětský olejíček prospívá. Jeho další využití mohou být:

·        Náhrada tělového krému

·        Maska na vlasy

·        Odličovač

·        Pěna na holení

·        Lék na strie

Použití

Při aplikaci dětského olejíčku na pokožku jsme vždy šetrní. Dejte pozor, abyste kůži nedřeli, olejíček jen jemně vmasírujte do pokožky. Další možností je dát pár kapek olejíčku přímo do koupele. Pro správný účinek počkejte, než se olejíček kompletně vstřebá a kůže je vláčná a hydratovaná.

Olejíček aplikujte na celou pokožku, vyhněte se sliznicím a očím, zvlášť se zaměřte na suchá nebo popraskaná místa na pokožce, která se často vyskytují na kolenou či loktech.