Krása a móda

Pastelové trendy nehty: Jaké barvy budou vládnout jarní sezóně 2024?

Pastelové trendy nehty: Jaké barvy budou vládnout jarní sezóně 2024?

Pokud chodíte pravidelně na nehty, nebo se o ně staráte sama doma, jistě to také velmi dobře znáte. Rozhodnout se pro nějakou barvu bývá nesmírně obtížné, a proto často skončíte u osvědčené ale nudné klasiky. Pokud vás tedy omrzely neustálé nude odstíny, zpozorněte. Blíží se totiž jaro, a to je ideální období na trochu experimentování s barvami.

Jaký odstín je pastelový

Pastelové barvy jsou spojené s jarem už několik let. Nejsou tak výrazné, a přesto působí optimisticky a vesele. Jejich tlumený efekt je způsoben tím, že pastelové odstíny vznikají kombinací základního odstínu a bílé. Přestavte si například, že vezmete krásně sytě červené jahody, ty hodíte do mixéru, přidáte k nim dostatek mléko a zapnete. Výsledný odstín umixovaného jahodového mléka je pastelová růžová.

Laky na nehty si samozřejmě míchat sama nemusíte. Většina firem má ve své stálé nabídce i pastelové tóny, na jaře navíc mnoho z nich přichází navíc i s limitkami.

Která barva je pro mě ta pravá

  • Pastelově žlutá
  • Lila
  • Mentolová
  • Pastelově růžová (baby pink)
  • Tlumená šedá
  • Baby blue
  • Sage green

I přesto, že pastelové trendy nehty teoreticky sednou každé z nás, je vhodné při výběru konkrétního odstínu zohlednit barevný typ. Na některých barevných typech bude odstín baby blue působit příliš studeně, jiným naopak nemusí sednout odstíny žluté.

Musíte to ale vyzkoušet. Nebo se poraďte se svou nehtařkou. Je odbornice, a proto bude v tomto směru jistě daleko zkušenější než vy sama.

Shrnutí

Pastelové trendy nehty nemusí být pro každého. Pokud se zkrátka cítíte dobře v mnohokrát ozkoušené béžové, růžové nebo tmavě červené, nemusíte se hned podřizovat módnímu diktátu. Na druhou stranu ale pokud máte barvičky ráda, nebojte se malé změny. Vždyť jde jenom o nehty!