Vlasy

Vrstvené mikádo: Kterým 3 tvarům obličeje bude nejlépe slušet

Vrstvené mikádo: Kterým 3 tvarům obličeje bude nejlépe slušet

Mikádo patří k nejoblíbenějším účesům. Je tomu možná tak proto, že jeho údržba je poměrně jednoduchá a sestřih sluší mnoha ženám. Je možné ho přitom udělat poměrně variabilní. Například vrstvené mikádo využívá kombinaci dlouhých vrstev a prostřihů konečků. Proč byste si ho měli vybrat právě vy?

Mikádo neboli bubikopf

Když se řekne mikádo, tak si spousta z vás představí účes z rovných vlasů sahajících po bradu a zarovnaných do stejné délky. K tomu pochopitelně nesmí chybět ofina. Víte, že tento účes má úzkou souvislost s emancipací žen po první světové válce? V té době se zkracovalo vše – sukně i vlasy. Ženy již nechtěly být otrokyněmi nepohodlných korzetů a nepraktických účesů z dlouhých vlasů.

Do módy se dostal krátký sestřih – mikádo, jemuž se ovšem tehdy říkalo bubikopf. A je tu s námi dodnes. Během let zažil několik obměn v podobě vrstveného mikáda, mikáda s patkou či asymetrického mikáda, ale v jádru je to stále to dobré a oblíbené mikádo.  

Tři tvary obličeje, jimž mikádo bude slušet

I mikádo dokáže být opravdu extravagantním účesem. Stačí, když si necháte vlasy ostříhat v podobě vrstveného mikáda. To je v současné době hodně populárním účesem. Obvykle se nosí v polodlouhé délce vlasů, které končí pod bradou. Díky vrstvení a prostřihů se dá docílit slušného objemu vlasů. Moderní jsou u něho rozverně střapaté konečky vlasů, nejčastěji vytočené ven od hlavy. Ostříhat si mohou nechat ženy:

  • S kulatým obličejem – ideální bude sestřih do polodlouhých vlasů.
  • Se srdcovitým obličejem – vhodné je ponechat si vzdušnou ofinu.
  • S hranatým obličejem – slušet budou jemné vlny.

Jak nosit mikádo

U mikáda je ideální hlavně to, že je poměrně variabilní. Lze ho nechat rovné či vlasy roztřepat pomocí gelu, případně navlnit žehličkou nebo kulmou. I ofinu je možné k němu nosit různou – hustou a zarovnanou na stejnou délku či prostříhanou a vzdušnou. Klidně lze nosit i patku.