Krása a módaVlasy

Vlčí účes: Hodí se tento trendy účes roku 2023 i pro vás?

Vlčí účes: Hodí se tento trendy účes roku 2023 i pro vás?

Mezi účesy, které jsou moderní v této sezóně, tedy letošního podzimu a zimy, se nenápadně dostal také tzv. vlčí účes neboli wolf cut. Tento zajímavý a nenáročný účes potkáváme stále častěji nejen na celebritách, ale i v běžném životě – velkou oblibu si získal především u mladší generace, jelikož je v souladu neustále se prosazující nedbalou eleganci podtrženou renesancí módy osmdesátých let. Výhodou tohoto účesu je jeho velká variabilita v délce, barvě či tvarování, díky níž sluší prakticky každému. Troufnete si na něj?

Jak vlčí účes vypadá

Vlčí účes vychází z klasického účesu z osmdesátek, kterému se říká mullet. Jedná se o kombinaci krátkého a dlouhého účesu, který nosili jak muži, tak ženy (samozřejmě ve specifických obměnách). Aby vznikl vlčí účes, je nutné mullet zkombinovat s účesem, který se označuje jako shag, tedy postupně sestříhané delší vlasy. Shag je typický několika úrovněmi sestřihu, které vytváří kaskádovitý efekt a opticky výrazně zvětšují objem, na druhou stranu postupné sestříhání eliminuje nutnost extenzivního stylingu a velmi dobře drží tvar. Vlčí účes je tak ještě jednodušší na údržbu, jelikož eliminuje nutnost tvarování v horní úrovni, a navíc je často doplněn nějakou formou trvalé, typický je tak rozmanitými délkami pramenů a celkové rozevlátým stylem.

Kdo si může vlčí účes pořídit

Jelikož je tento účes velmi výhodný při optickém zvětšování objemu, hodí se prakticky pro kohokoliv. Účes je možné nosit jako polodlouhý nebo dlouhý, starší dámy by tak měli volit spíše kratší variantu. Jelikož je účes shag, z nějž vlčí střih vychází, úzce spojen s rockovou hudbou, působí i vlčí účes trochu undergroundově a nezávisle, není však nezbytné se tímto jeho aspektem zatěžovat. Velmi dobře vypadá jak na světlých, tak na tmavých vlasech a díky variabilitě je možné jej kombinovat prakticky se všemi typy obličejů, je však vhodné vždy jej podle toho tvarovat a pracovat s ofinou. Pokud tedy přemýšlíte o radikální změně image, toto je velmi vhodná cesta, kterou lze realizovat postupně i najednou. Vlčí účes vypadá dobře dlouhodobě při běžné údržbě bez stylingu, pokud tedy víte, že vás čeká náročné a stresující životní období, během nějž nebudete mít na dlouhý styling ani pomyšlení, jděte do něj.