Krása

Vlasy po ramena s ofinou: Jsou pro vás vhodné? Víte jak s ofinou?

Vlasy po ramena s ofinou: Jsou pro vás vhodné? Víte jak s ofinou?

Vlasy v délce po ramena představují slušivý účes. Pro koho jsou vhodné a jak je efektně doplnit ofinou?

Účesy z rovných vlasů

Střihy v délce po ramena jsou univerzální, variabilní a snadno upravitelné. Působí velmi nadčasově a sluší v každém věku.

Vlasům v délce po ramena sluší různé typy ofin. Té, která je v současné době nejvíc trendy, se říká záclonová, v angličtině pod názvem „curtain bangs“. Nepříliš lichotivý název ovšem skrývá velmi stylovou variantu účesu.

Jde vlastně o ofinu, která je přerostlá. Žádoucího „záclonovitého“ efektu docílíte jejím rozpůlením uprostřed a načesáním ke stranám. Vždy uprostřed jsou vlasy nejkratší a po stranách delší, a to až nad lícní kosti.

Ideální je také ke straně zčesaná patka. Pokud ji zkombinujete s klasickým tupým střihem, získáte nádech glamour, který se hodí i pro starší ženy.

Účes v délce na ramena s patkou můžete variovat i sestříháním do jemných vrstev. Klasický sestřih vypadá velice elegantně, lichotí všem tvarům obličeje a je ideální pro ty, které si netroufnou na rozverný střapatý účes, který bude silně sestříhaný.

Úprava pro kudrnaté vlasy

Ustřižení ofiny si nemusejí dopřát jen majitelky rovných vlasů. Ty s přirozeně kudrnatou kšticí by samozřejmě měly zachovat jistou opatrnost. Hranice mezi trendy účesem a předimenzovanou hřívou glam-rockových hvězd z 80. let je poměrně tenká.

Ofina z kudrnatých vlasů by neměla především být příliš hustá, nechte v případě tohoto účesu jemně prosvítat čelo. Jinak ale můžete vsadit na naprostou přirozenost. Strukturu svého účesu navíc můžete i zvýraznit pomocí balayage. Podobný účes nosí i slavná zpěvačka Selena Gomez.

Pokud vám nechybí odvaha, nechte si do vrstev sestříhat i kudrnaté vlasy. Vzhledem k tomu, že se zkrátí, přirozeně se zvlní, navíc se odlehčí. Počítejte tak s tím, že v tomto případě na hlavě budete mít opravdu objemné „afro“. Nebudete se ale muset zatěžovat s náročnou úpravou účesu. Místo klasické ofiny opět v tomto případě sáhněte po patce, dodá vám sexy vzhled.