Krása a módaVlasy

Vlasy na gumičce? 3 jednoduché tipy, které zabrání padání vlasů

Vlasy na gumičce? 3 jednoduché tipy, které zabrání padání vlasů

Pokud nosíte často stažené vlasy a stává se vám, že jich na gumičce nachází příliš mnoho, je na místě ostražitost. V případě, že je vše v pořádku by totiž na gumičce mělo být maximálně pár vlasů, rozhodně ne celé prameny. Co tedy dělat, pokud vlasy na gumičce pravidelně nacházíte?

  • Změňte gumičku
  • Zaměřte se na péči
  • Hledejte příčinu uvnitř

Ne všechny gumičky jsou vhodné

Kadeřníci se shodují, že ne každá gumička je pro vlasy vhodná. Našim vlasům obecně prospívá, mohou být volně rozpuštěné a nic (žádná gumička) je nepřelamuje. To však není vždy možné. Pokud musí být vaše vlasy stažené, například kvůli práci, je více než vhodné zvolit takovou gumičku, která je nebude zbytečně ničit. Zkuste třeba oblíbené „telefonní dráty“. Budete překvapena, jak dobře drží.

Péče by měla prospívat

Pokud nacházíte často vlasy na gumičce, může to být zapříčiněno i špatně zvolenou péčí. Vyhovuje vám šampon? Používáte při každém mytí kondicionér? Co tepelná ochrana, fén, žehlička, kulma a hřeben? To všechno může vaše vlasy poškozovat. Pokud si nejste jistá, poraďte se se svou kadeřnicí. Určitě vám ráda doporučí vhodné přípravky právě pro vás.

Vlasy odráží celkový stav organismu

Bez ohledu na to, kolik peněz a úsilí investujete do péče o vlasy, pokud nemají dostatek živin, nemohou prosperovat. Padání vlasů může být zapříčiněno nedostatkem vitamínů a minerálů, stejně tak ale i stresem a hormonálními příčinami.

Proto než začnete zběsile nakupovat všechny možné přípravky na vlasy, položte si nejprve otázku, zda nemůže být důvod pro to, že často nacházíte vlasy na gumičce, uvnitř vašeho těla. Někdy ke zlepšení pomůže čas, někdy úprava stravovacích návyků či zařazení vhodných potravinových doplňků a v dalších případech může mít nejlepší efekt psychoterapie.