Další

10 skvělých destinací na dovolenou v létě 2023

10 skvělých destinací na dovolenou v létě 2023

Zima už začíná být dlouhá, ale my naštěstí víme, jak si ji zkrátit. Plánováním letní dovolené! Už víte, kam letos vyrazíte? Poradíme vám, co letos frčí, kde si zaručeně odpočinete i kam za dobrodružstvím. Víme také, kde si to nejvíc užijí vaše děti.

1. Polsko

Polsko máme doslova za rohem, přesto tam čeští turisté na letní dovolenou příliš nejezdí. To se však už brzy změní. Koupání v Baltu má své kouzlo a voda vás pořádně osvěží. Kromě moře je tu však spoustu dalších možností, co dělat. A navíc se tu snadno domluvíte.

2. Nepál plný adrenalinu

Všem, kteří touží po adrenalinových zážitcích, doporučujeme letos vynechat sjíždění Vltavy s přáteli a vyrazit radši do Nepálu. Řeka Karnali má velký průtok a obrovské (přitom relativně bezpečné) peřeje. Na raftu si to tu bezpochyby užijete. Projedete se skalnatým kaňonem a dostanete šanci obdivovat krásnou přírodu.

3. Potápění v Egyptě

Pokud se nechcete v moři jen smočit, ale chcete ho také trochu prozkoumat, vyrazte do Egypta. Jedná se o jednu z nejlepších destinací pro potápění, ale spoustu krásy tu uvidíte i když budete jen šnorchlovat.

4. Maledivy

Toužíte-li po dovolená jako z pohádky a fotkách, které se budou krásně vyjímat na Instagramu? Vyrazte na Maledivy. Průzračné moře, malé ostrůvky. Připadat si tu budete jako v ráji.

5. Omán

Pokud už máte Evropu procestovanou, zkuste vyrazit na Blízký východ. Například Omán má rozhodně co nabídnout. Je tu krásná příroda, hory, pláže, ale i autentická kultura. Hlavní výhodou této země je, že sem neproudí davy turistů. Přitom se sem dostanete pohodlně, přímým letem z pražského letiště. Náš tip: Udělejte si v Ománu výlet do některého z místních vádí (kaňonů), kde teče řeka.

6. Řecko

Řecko potěší všechny milovníky historie (najdete tu ohromné množství památek) i milovníky pláží. Kromě toho se můžete těšit i na výbornou řeckou kuchyni.

7. Chorvatsko s dětmi

S dětmi vyrazte ideálně tam, kde jsou písčité pláže a pozvolný vstup do vody. Nabízí se Chorvatsko, které není daleko, tudíž chcete-li vyrazit autem, je to ideální. Doporučit můžeme ostrov Rab a letovisko Lopar, vhodná je ale třeba i písečná pláž Planjka ve Staré Novalji nebo písečná pláž v Povljaně.

8. Norsko a souostroví Lofoty

Pokud je vám naopak v létě až příliš teplo, vyrazte na sever. V Norsku můžete objevovat hory, ledovce, jezera i malebná údolí. Tip: Vyrazte na souostroví Lofoty, nejkrásnější místo celé Skandinávie. Vydejte se až k polárnímu kruhu.

9. Romantická Paříž

Je to sice ohraná klasika, ale kam jinam vyrazit za pořádnou romantikou než do Paříže. Vítr ve vlasech na Eiffelově věži, Sacré-Cœur a výhled na celé město i útulné kavárničky a večerní procházky po Champs-Élysées.

10. Jižní Morava

Naším posledním tipem je Morava. Už jste tu byli v létě? Slunce, zámky, vinice a především spoustu výborného vína k degustaci. Vyzkoušejte.