Vlasy

Vlasové trendy roku 2024: znáte těchto 5?

Vlasové trendy roku 2024: znáte těchto 5?

S novým rokem přichází nové trendy a také impulz pro vyzkoušení nového účesu. Letošní rok se ponese ve znamení zkracování, odlehčení a ozdravení vlasů. Máme pro vás přehled účesů, které budou v roce 2024 trendy! Se kterým z nich zazáříte vy?

Vlnitý bob

Bob v rovné variantě je IN již několik sezón. Je nejen všestranný, sluší všem typům obličeje a jeho údržba je snadná. Napadlo vás jej však doplnit o jemné vlny? S nimi dodáte vlasům strukturu a bohatý objem. Účes bude působit svěže a vydrží i několik dnů. Inspirovat se můžete u celebrit jako jsou Margot Robbie nebo Hailey Bieber.

Jemná francouzská ofina

Letošním hitem bude jemná francouzská ofina. Ofiny z módy nikdy nevyjdou. Jsou praktické a sofistikované. Klíčovým prvek této ofiny je lehké prostříhání uprostřed oproti přísnému hustému zastřihnutí. Jemnou ofinu si oblíbila herečka Julia Roberts.

Kudrnatý pixie 

Populární je již několik let po sobě i střih pixie. V roce 2024 tomu nebude jinak, novinkou však bude v kombinaci s kudrlinkami. Pro tento sestřih je typická širší ofina nebo patka a drobné kudrliny, které dodávají účesu na hravosti. Vhodný je pro ženy s přirozeně kudrnatými vlasy. Pokud máte vlasy rovné, neobejdete se bez stylingu a fixace vytvořených kudrlin. Na pixie se nebojte vsadit v pokročilejším věku, dokáže omladit obličej a ubrat i několik let. 

Motýlí střih

Motýlí střih je kombinací krátkých a delších vrstev vlasů, které připomínají tvar motýlích křídel. Takovýto střih je skvělou volbou pro ženy s jemnými vlasy. Střídaní vrstev přidá na objemu a zjemní rysy obličeje. Oblíbila si jej například Jennifer Lopez. 

Halo cut

Tento účes se vyznačuje hustou ofinou, která je zastřižená těsně pod obočím a pokračuje přirozeně dolů, nakonec je velmi precizně zastřižen podél obličeje a krku. Hodí se pro ženy s hustými a rovnými vlasy. Mezi oblíbené patřil zejména v 70. letech.