Krása a módaVlasy

Vikingský účes: Nadčasová klasika nebo módní výstřelek roku 2024?

Vikingský účes: Nadčasová klasika nebo módní výstřelek roku 2024?

Vikinská tématika byla dlouhodobě mezi oblíbenými, nicméně se seriálem Vikingové se obliba těchto drsných seveřanů ještě zvýšila. Ať už hledáte vikingský účes na maškarní ples, na Halloweenskou párty nebo jen tak na běžné nošení, protože jste prostě fanoušek s velkým F, neobejdete se bez copů.

Drsní vikingové

Ačkoli účesy bývají zpravidla doménou žen, u Vikingů to tak docela neplatí. Jelikož má mnoho z těchto drsných válečníků dlouhé vlasy, jejich účesy bývají poměrně složité. Odpověď na otázku, proč muži válečníci nechávali své vlasy narůst, je vcelku snadná. Následovali totiž tehdejší módu. Nicméně s ohledem na jejich zdraví bylo nutné vlasy na bocích hlavy zaplétat nebo vyholovat, aby nezhoršovaly periferní vidění. 

Nezapomeňte ani na vousy. Bez nich to sice také půjde, ale bujný porost na tváří z vás vyčaruje toho skutečně drsného seveřana. Nebo si myslíte, že skuteční Vikingové mohli každé tři dny využívat služby značky Gillette?

Krásné vikingské válečnice

I účesy vikingských žen jsou založené na copech. Důvod je čistě praktický. Péče o rozpuštěné vlasy je zkrátka příliš náročná, a to zejména v těžkých podmínkách, jimž musely ženy Vikingů často čelit.

I ženský vikingský účes bývá po stranách zapletený. Jeho vytvoření není nic složitého. Stačí, když si na temeni oddělíte část vlasů, kterou zapletete do francouzského copu. To samé pak udělejte i na obou stranách hlavy. Váš výsledný look může být složený jen ze tří copů, jejich počet však může být i výrazně vyšší.

Shrnutí

Vikingský účes je velmi často založený na všemožných copáncích. Čili pokud se chcete jako viking cítit, určitě musíte nějaké copánky do svého účesu zakomponovat. Pokud máte dostatečně dlouhé vlasy, můžete si je po stranách hlavy zaplést do utažených francouzských copů, případně boky hlavy vyholit úplně.