Vlasy

Velmi krátké vlasy: Hit roku 2024, bude slušet i vám?

Velmi krátké vlasy: Hit roku 2024, bude slušet i vám?

Krátké vlasy nosí i nejedna celebrita. Inspirovala vás móda z červeného koberce? Co byste měla vědět, než dáte sbohem dlouhé hřívě? Komu sluší velmi krátké vlasy?

Krátké vlasy jsou hitem i mezi celebritami

V 90. letech se průkopnicí takového sestřihu stala zpěvačka Sinéad O’Connor. Od té doby si velmi krátké vlasy vyzkoušela řada slavných krásek.

Poznávacím znamením jsou zkrácené kadeře pro Audrey Hepburn nebo Halle Berry. S velmi krátkými vlasy se na veřejnosti už objevila modelka Cara Delevingne nebo herečka Kristen Stewart. Dlouhé lokny na čas „odhodila“ i Natalie Portman a pro kampaň Prady zkracovala v roce 2022 i Emma Watson.

Podle fanoušků prý až příliš. Inu, proti gustu… A co vlastně rozhoduje o tom, jestli vás zkrácená hříva promění v sexy femme fatale, nebo se budete modlit, aby vám během příštích pár týdnů kadeře dorostly do přijatelnější podoby?

Budou mi velmi krátké vlasy slušet?

Vlasy sice dorostou a vlasová katastrofa tak není úplně nenapravitelná, nicméně nové vlasy volíme hlavně proto, že chceme, aby nám to slušelo. A nepovedený sestřih tak dokáže na nějakou dobu dost otrávit pohled do zrcadla a znepříjemnit život.

Podle stylistů existuje zcela jednoduché pravidlo, které vám pomůže zjistit, jestli vám zamýšlený střih bude slušet. Potřebovat budete jen dvě pomůcky:

  • obyčejnou tužku
  • školní pravítko

Tužku umístěte ve vodorovném směru pod bradu a pravítko pro změnu pod ucho vertikálně. Průsečík s hrotem tužky ukazuje úsek, který byste si měla změřit. Jestliže naměříte méně než 5,5 cm, jste podle stylistů ideální adeptkou na „postřižiny“.

Nejvíc sluší krátké vlasy obecně symetrické oválné tváři. Měla byste mít souměrné rysy bez viditelných nedokonalostí. A pozor, záleží i na tvaru hlavy, který by také měl být pravidelný. Obecně se také tento sestřih hodí pro drobné ženy spíše éterické postavy.