Krása a módaVlasy

Velmi krátké účesy: moderní střihy pro rok 2024

Velmi krátké účesy: moderní střihy pro rok 2024

Už dávno neplatí, že krátký účes je nemoderní. V tomto článku vám otevřeme dveře do nového světa krátkých a pohledných účesů, které okouzlí nejen jednoho muže. Mezi tyto účesy řadíme například:

  • Pixie střihy
  • Mohawk
  • Buzz cut
  • Undercut

Vrstvený Pixie

Jste odvážná a nebojíte se experimentovat? Strukturovaný Pixie střih s délkou k uším je ideální. Jeho vrstvy vytvářejí extra objem, takže je vhodný i pro jemnější vlasy. Velice ladí s hnědými vlasy a nebo melírovanou blond barvou.

Účes Mohawk

Účes, kde strany jsou vyholené do hola a uprostřed vlasové pokožky od čela ke krku máte pruh vlasů upravený do hrotů. Tyto hroty dodávají vertikální zaměření, které zvýrazní váš nos a linie čelisti. Pokud vás nebaví klasické rovné střihy, můžete si vytvoři kudrnatý Mohawk a to pomocí natáček.

Undercut

Oholte a oddělte zadní část vlasů, která vám vytvoří ostrý přechod od krátkých vlasů. Tento univerzální účes uspokojí každou rockerku. A navíc, si můžete do oholenějších míst vytetovat (oholit) geometrické ornamenty.

Buzz Cut

Buzz cut byl velice známý ve 20. a 30. letech, nyní se opět vrací do trendů a na módní přehlídky. Jedná se o krátký účes, který je zastřižený rovně kolem hlavy s častými třásněmi vepředu.

Krátké Pixie

Chcete přitáhnout pozornost k vašemu obličeji? Krátký střih Pixie, má vlasy krátké vzadu a po stranách hlavy a o něco delší nahoře s velmi krátkou ofinou.

Jak se starat o krátké vlasy

Krátké vlasy není potřeba často česat, jelikož se nezacuchají jako dlouhé. Postačí vám prsty, kterými můžete vytvořit styling vaší hřívy. Pečlivě se starejte o pokožku hlavy, protože může lehce dojít k podráždění a vysušení. V případě výše zmíněných střihů nezanedbávejte návštěvy u kadeřníka. Krátké účesy vyžadují větší údržbu než váš klasický styling.