Další

Velikonoční zajíc na dveře: Tipy, jak ho vyrobit v roce 2023

Velikonoční zajíc na dveře: Tipy, jak ho vyrobit v roce 2023

Velikonoce jsou za dveřmi a to znamená, že možná nastala vhodná chvíle je u dveří řádně přivítat. Například tím, že si doma vyrobíte velikonočního zajíce na dveře. Ještě jste o podobné dekoraci neslyšeli? Určitě z něj budete nadšení, protože se stane nádhernou a stylovou dekoraci, díky které vám skrze vaše domovní dveře vstoupí ta pravá velikonoční a jarní atmosféra. Pojďte se společně s námi pustit do výroby originálních zajíců na dveře a přečtěte si tipy, jak je vyrobit v roce 2023.

Velikonoční zajíc z papíru

Jestliže máte doma malé ratolesti, bude nejjednodušší vyrobit velikonočního zajíce na dveře z tvrdého papíru.

Jednoduše obkreslíte tvar zajíce (nezapomeňte na dlouhé uši!) a vystřihnete jej z tvrdého papíru velikosti A2 nebo z kartonové krabice. Poté na něj nalepíte barevný papír světle hnědé barvy, který zastřihnete podél obrysu zajíce. Poté už přichází na řady malé ručičky vašich dětí, kteří zajíci nakreslí oči, pusu a nos. Hurá s ním na dveře pomocí oboustranné lepící pásky!

Velikonoční zajíc, který bude vypadat jako živý

Jestliže chcete zajíce, který se bude tvarem podobat tomu skutečnému, tak právě pro vás budou následující tipy.

Velikonočního zajíce na dveře můžete vyrobit také z následujících materiálů:

  • Seno. Máte domácího mazlíčka, který má v kleci seno? Pokud ne, pořiďte si větší pytel sena ve zverimexu. Stojí pár korun a vytvoříte s jeho pomocí autentického a veselého velikonočního zajíčka na dveře.
  • Ponožky. Ano, čtete dobře. Vánočního zajíce na dveře vyrobíte i z tak běžných věcí, jakými jsou v domácnosti ponožky. Volte barvy jako tělové nebo hnědé. A čím je vycpat? Například rýží! A žádné šití nebude potřeba. 
  • Věnec. Vyrobte tělo i hlavu zajíčka na dveře z věnce, který koupíte v papírnictví a uši mu přilepte tavnou pistolí. 

Další tipy, které vám pomůžou s výrobou velikonočního zajíce na dveře:

  • nezapomeňte mít doma vždy provázek, pomocí kterého jej upevníte na dveře
  • jestliže rádi vyrábíte dekorace doma, neváhejte s pořízením tavné pistole – volte takovou, která se nabíjí a nebude vám překážkou kabeláž
  • Velikonoce patří k jaru, proto volte při výrobě veselé barvy