Krása a módaNezařazenéVlasy

Účesy z krátkých vlasů: Tyhle váš překvapí, jak krásné a jednoduché jsou

Účesy z krátkých vlasů: Tyhle váš překvapí, jak krásné a jednoduché jsou

Upravit krátké vlasy obvykle nezabere příliš času. Vlasy stačí umýt, vyfoukat do požadovaného tvaru a je hotovo. V případě potřeby lze použít i vosk na vlasy nebo lak pro zafixování. Toužíte však po nějaké změně? Tady jsou tipy na tři jednoduché účesy z krátkých vlasů.

1. Rozcuchané pixie

Pixie cut proslavila Audrey Hephurn ve filmu Prázdniny v Římě. Určitě si na její krátký rozcuchaný sestřih pamatujete. Máte-li i vy v oblibě pixie, nemusíte nic měnit. Pohrát si však můžete s barvou vlasů a celkovým stylingem.

Jak na rozcuchané a ležérní pixie? Pomocí stylingové pěny nejprve vytvořte objem. Poté vlasy učešte do požadovaného tvaru.

Speciální tip pro vás: Vsaďte na kontrast rozcuchaného účesu a elegantního uhlazeného oblečení.

2. Mokrý look z krátkých vlasů

První teplé dny s sebou přinášejí možnost vyzkoušet tzv. mokrý look. Mokrý look vytvoříte poměrně snadno. Nejprve vlasy natočte kulmou a zafixujte lakem. Potom je sčešte dozadu a aplikujte na vlasy gel pro mokrý vzhled. Snažte se gel za pomoci hřebene rovnoměrně rozetřít. Nejprve gel nanášejte na vlasy vzadu, poté na ty u čela. Nakonec použijte lak na vlasy a účes zafixujte.

Speciální tip pro vás: Pokud nemáte dostatek času, vlasy v délkách můžete pouze přežehlit.

3. Mikádo s objemem

Máte mikádo, ale připadá vám trochu zplihlé? Dodejte mu objem. Nejprve vlasy pečlivě umyjte (ideálně šamponem pro větší objem) a nezapomeňte šampon i kondicionér pečlivě opláchnout. Pokud ve vlasech zůstanou nějaké zbytky produktů, vlasy vám rychle zplihnou. Nakonec naneste do vlasů pěnové tužidlo a pomocí prstů ho rozetřete. Nabírejte vlasy do prstů a zvedejte je od hlavy. Téměř suché vlasy vyhlaďte kulatým kartáčem.