KrásaVlasy

Nejmodernější účesy pro ženy v 50

Nejmodernější účesy pro ženy v 50

Zvyšující se věk se projevuje nejen na vzniku vrásek, ale také na vlasech. Ty ztrácejí pigment a více se vysušují. Díky tomu se i hůře upravují a vyžadují nejen více péče, ale i práce. Je dobré zvolit i vhodný účes. Ve vyšším věku jsou vhodnější volbou kratší vlasy. Účes tak bude více vzdušný a zabere mnohem méně času. Účes by však měl ladit nejen s kvalitou vlasů, ale třeba i s tvarem obličeje. Na co se tedy, při výběru účesu, zaměřit?

Různé střihy, které sluší

  • Pixie

Jsou-li vaše vlasy jemné a řídké, mohl by vám slušet střih pixie. Jedná se o střih krátkých vlasů. Tento chlapecký styl patří mezi hravé a také není náročný, co se údržby týká. Postačí trochu vlasového vosku, který pomůže účes dotvarovat. Kromě toho se jedná o střih variabilní. Vyzkoušet můžete ofinu a patku, která navíc může být delší nebo kratší.

  • Krátké mikádo

Něco mezi krátkými a dlouhými vlasy je krátké mikádo, které nejčastěji končí u brady. Tady můžete popustit uzdu svojí fantazii, neboť tento střih nabízí nepřeberné množství různých variant účesů. Vlasy můžete mít vlnité nebo rovné. Také je lze nechat sestříhat postupně nebo v jedné délce.

  • Střih do podkovy

Ten je také oblíbený. Vpředu jsou vlasy delší, v zadní části hlavy pak kratší. Tento střih je velmi elegantní a nadčasový zároveň.

  • Polodlouhá varianta

Další variantou je střih polodlouhých vlasů – delší, než pod bradu, ale pouze po ramena. Tento střih opět není náročný na údržbu. Vlasy můžete v případě potřeby, svázat gumičkou nebo z nich uděláte drdol.

  • Vrstvení

I tento styl se těší velké oblibě. Je to ideální volba v případě, kdy jsou vlasy oslabené. Ulevíte jim a nemusíte se jich hned vzdát. Kromě toho tento střih dodá i příjemný objem.

Tvar obličeje poradí s účesem

Každému tvaru obličeje sluší jiný účes. Jak to tedy s účesy funguje?

  • Oválný obličej

Pokud jste majitelkou oválného obličeje, máte velkou výhodu, neboť vám bude slušet téměř jakýkoli účes. Obličej je symetrický a vy můžete vyzkoušet nejen fantazii, ale také svoji odvahu.

  • Trojúhelníkový obličej

Jestliže má váš obličej tvar trojúhelníku, pak máte širší čelo a úzkou bradu. Nechte si delší vlasy s ofinou nebo pěšinkou k jedné straně.

  • Hranatý obličej

Máte-li obličej hranatého tvaru, potřebujete zjemnit rysy. V tomto případě by mohla pomoci pěšinka ke straně nebo patka. Také s vlnitými vlasy neuděláte chybu. Délku volte takovou, která vám je příjemná.

  • Kulatý obličej

Kulatý obličej může být trochu naducaný. Tomu pomůže optické zúžení se střihem od obličeje. Chybu neuděláte ani s pěšinkou ke straně nebo ofinou, která je taktéž sestřižená na jednu stranu. Dobrou volbou je i mikádo delšího střihu.