Vlasy

5 způsobů, jak chránit vlasy při bělení

5 způsobů, jak chránit vlasy při bělení

Toužíte se stát blondýnkou? Pokud vám blonďaté vlasy nenadělila příroda, patrně vám nezbyde nic jiného, než si vlasy odbarvit nebo je alespoň zesvětlit. Jelikož ale odbarvovače a zesvětlovače nejsou k vlasům zrovna šetrné, dáme vám pár tipů, jak vlasy chránit.

1. Vyhněte se chemii

Pokud máte vlasy od přírody světlé, ale chcete je mít ještě o trochu světlejší, vyzkoušejte nejprve citronovou šťávu nebo ocet s medem. Jak na to? Smíchejte jeden díl citrónové šťávy a dva díly vody, vmasírujte do vlasů a nechte působit, dokud vlasy neuschnou.

Sáhnete-li po octu s medem, pak budete potřebovat dvě lžíce octa, jednu lžíci medu a jednu lžíci arganového oleje. Přidejte špetku skořice, vmasírujte do vlasů, trochu pročešte, zabalte do fólie a nechte působit přes noc.

2. Šetrné odbarvovače a zesvětlovače

Vyberte si takovou kosmetiku, která je k vlasům šetrná. Odbarvovače a zesvětlovače mohou obsahovat vitamín E, protein, glycerin, arganový olej…

3. Dejte přednost zesvětlovači

Pokud je to jen trochu možné, zvolte raději zesvětlovač. Obsahuje nižší koncentraci peroxidu vodíku a je šetrnější. Zesvětlovač zesvětlí přirozený pigment vlasu, zatímco odbarvovač ho zbaví veškerého pigmentu (a tedy i více poškodí).

4. Navštivte kadeřnictví

Pokud z odbarvování vlasů máte obavy a bojíte se, že si vlasy zničíte, svěřte se raději do rukou profesionálů. Oni to přeci jen nedělají poprvé a vědí, jak na to.

5. Péče o odbarvené vlasy

Pamatujte, že odbarvené vlasy potřebují hydrataci. Dopřejte jim tedy vlasovou masku, regenerační kúru nebo vlasový zábal z oleje. Bělené vlasy jsou křehké a poškozené, a to i když jsou v tom nejlepším možném stavu, proto s nimi zacházejte opatrně. Nevystavujte je také zbytečně horku.