Krása

Účesy pro ženy s kouty: Víte jaké zvolit pro rok 2024?

Účesy pro ženy s kouty: Víte jaké zvolit pro rok 2024?

Kouty netrápí jen muže, ale i ženy. Naštěstí se tento nedostatek dá s využitím vhodného účesu skvěle zakamuflovat. Jak na to?

Kouty mohou trápit i ženy

To, co se nazývá lidově kouty, je vlastně ustupující vlasová linie. Obvykle trápí muže. Pakliže se u vás kouty objevily náhle, měla byste stav svého organismu řešit s lékařem, příčinou může být například alopecie.

Pakliže ale máte vlasovou linii ustupující přirozeně, hledejte za tím genetiku, která má celkově vliv na to, jak vám vlasy rostou. Tu nedokážete žádným způsobem ovlivnit. Nezbývá, než se tedy danému stavu přizpůsobit a najít vhodný účes, který tento nedostatek jemně skryje.

Které účesy jsou vhodné?

  • ofina
  • asymetrický bob
  • pixie

Ofina

Jestliže vás trápí ustupující vlasová linie, ofina to může efektně zakrýt. Skvělá je v tom, že nezmění váš účes radikálně, naopak se mu ochotně přizpůsobí. Rozhodování o nejlepší ofině především záleží na typu a struktuře vašich vlasů, ale i na vašich rysech. Klasická rovná ofina nebo v současnosti tolik populární „záclonka“ vypadají sice skvěle, ale nejsou rozhodně pro každého. Rovná ofina například nesvědčí kulatému obličeji, záclonová ofina je nepraktická pro kudrnaté vlasy.

Asymetrický bob s patkou

Rozhodla jste se, že ofina přece jen nakonec nebude nic pro vás? Skvělý je pro vás asymetrický bob. Může mít jednak krátkou podobu. V takovém případě si pohrajte s umístěním pěšinky a nechte si vykouzlit patku. Jde o ideální alternativu pro ženy, které se přece jen rozhodnou, že ofina jim nevyhovuje. Pro zakrytí řídnoucích částí je ale skvělá i delší verze tohoto asymetrického účesu.

Pixie

Nestárnoucí pixie uplatníte i tehdy, pokud vás trápí právě kouty. Účes by měl být spíše kratší a obsahovat spoustu různých délek a vrstev. Ty přidají texturu, dodají do vašeho sestřihu jemné linie. vlasy odlehčí a vytvoří na pohled mnohem větší objem a plnost účesu. Záměrně rozcuchaný dojem je žádoucí. Velmi dobře skryjí řídkost vlasů také vlny, které fungují podobně. A i ty se samozřejmě dobře pojí s krátkými sestřihy