Krása a módaVlasy

Účesy pro plnoštíhlé: 2+1 rada, jak si opticky ubrat kila

Účesy pro plnoštíhlé: 2+1 rada, jak si opticky ubrat kila

Patříte mezi baculatější ženy a nějaké to kilo navíc vám nechybí? Máte plné tváře a možná i druhou bradičku? Pak možná přemýšlíte nad účesy pro plnoštíhlé, se kterými byste si alespoň opticky nějaké to kilo ubrali. A víte co? Pár tipů bychom pro vás měli!

Hledáme účesy pro plnoštíhlé. Na co vsadit?

I když máte pár kilo navíc, rozhodně to neznamená, že se nemůžete líbit. Baculkám s plnějšími tvary nejen na těle, ale i v obličeji, můžeme poradit vhodné účesy pro plnoštíhlé. Opticky vám umažou nějaký ten centimetr. Tyto tipy vám přijdou vhod:

  • Délku volte tak akorát
  • Ofinu k jedné straně
  • Vrstvení ubírá kila

Délku volte tak akorát

Ani dlouhé, ani krátké – to je měřítko, které je ve vašem případě velmi šikovným pomocníkem. Necháte-li si vlasy ostříhat příliš krátké, pak zvýrazníte každý nedostatek v obličeji. Dlouhé vlasy zase vaši tvář tzv. utopí.

Proto radíme volit délku tak akorát, ve vašem případě bude ideální délka sahající alespoň pod bradu a maximálně po ramena. Co třeba takové mikádo?

Ofinu k jedné straně

Účesy pro plnoštíhlé myslí i na ofinu, jen si ve vašem případě dovolíme doporučit, abyste voli ofinu k jedné straně. Jestli to bude nalevo nebo napravo, to už necháme na vašem uvážení. V každém případě ale zapomeňte na rovně střiženou ofinu, která kulatějšímu obličeji prostě nesedí.

Co se délky ofiny týče, nebojte se ji nechat kratší, stejně tak ji ale můžete nechat delší. Slušet vám totiž budou obě varianty. Jen se zkrátka držte doporučení, že pokud chcete ofinu, měla by směřovat k jedné straně.

Vrstvení ubírá kila

Pakliže si chcete vhodným účesem alespoň opticky nějaké to kilo ubrat, pak vsaďte na vrstvené účesy pro plnoštíhlé. Nechte si vlasy několika stupňovitě sestříhat a věřte, že tohoto rozhodnutí určitě nebudete litovat. Na vrstvy se zaměřte zejména v oblasti lícních kostí.