Krása a módaVlasy

Krátké střihy pro hranatý obličej: inspirace pro rok 2024

Krátké střihy pro hranatý obličej: inspirace pro rok 2024

výrazné lícní kosti, široké čelo a široká brada jsou typickými znaky hranatého obličeje. Zjednodušeně se dá také říct, že obličej má tvar čtverce. Tento tvar je ikonický, a proto se nebojte odhalit jeho krásu krátkým střihem vlasů. Nechte se inspirovat těmito looky!

  • Pixie střih s vystříhanými boky
  • Pixie bob
  • Elegantní bob s nepravidelnou ofinou
  • Dlouhý pixie střih s ofinou v hlavní roli
  • Kudrnatý krátký bob

Pixie střih s vystříhanými boky

Pixie střih jsou nejkratší vlasy, které působí velmi žensky. Odhalíte tak celou čelist. Pro zjemnění rysů soustřeďte délku vlasů pouze na temeno hlavy. Nezapomeňte také na krátkou ofinku, která zjemní vaše čelo.

Pixie bob

Tímto střihem opticky dosáhnete obličeje ve tvaru. Je to nejkratší verze střihu bob. Pro zvětšení objemu vytvořte texturovaný prostříhaný bob. Délky by však neměla přesahovat lalůčky uší, jinak byste hranatost tváře spíše zvýraznila, než zjemnila.

Elegantní bob s nepravidelnou ofinou

Tento střih ocení ženy s opravdu vysokým a hranatým čelem. Objem vlasů je opět soustředěn do horní části vlasů a v koncích jsou vlasy hodně prostříhány, aby přirozeně splynuly s hranami obličeje.

Dlouhý pixie střih s ofinou v hlavní roli

U tohoto střihu hraje hlavní roli ofina, která je velmi silně vrstvená a zakrývá větší část půlky obličeje. Délka vlasů je soustředěna právě v oblasti ofiny a na krku a druhé straně jsou vlasy velmi krátké.

Kudrnatý krátký bob

Tenhle střih je perfektní pro přirozeně vlnité nebo kudrnaté vlasy. Díky textuře vlasů mají perfektní objem. Na objemu vlasům přidávají také jednotlivé vrstvy střihu. Jemné vlnky celkově zjemňují tvrdost obličeje. Ale nezapomeňte, aby délka opět končila nad lícními kostmi.