KrásaMódaVlasy

Účesy po šedesátce: Jaké jsou stylové a přitom ne přehnané?

Účesy po šedesátce: Jaké jsou stylové a přitom ne přehnané?

Když žena dosáhne šedesátky, začíná jí další etapa života. Ta může být překrásnou příležitostí pro odhalení své vnitřní elegance a zároveň spočinutí a udržení kroku s aktuálními trendy. I účesy pro ženy po šedesátce mohou být praktické a nadčasové zároveň, a není nutné podstupovat drastické proměny. Pokud hledáte inspiraci na svůj nový účes, nechte se inspirovat následujícími stylovými nápady a přečtěte si dnešní článek.

Krátký pixie-cut sluší všem, i pokud máte řídké vlasy

Krátký pixie-cut je jakýmsi středobodem elegance a jednoduchosti. Tento účes není jen snadný na údržbu, ale může také okouzlit okolí svou moderností, obzvláště když do něj přidáte barevný melír. Můžete si hrát s délkou a texturou, abyste dosáhli výsledku, který bude odrážet vaši osobnost. Krátké vlasy mají zvláštní schopnost zdůraznit rysy vašeho obličeje a dodat vám nádech mladistvosti.

Krátký účes je u seniorek oblíbený
Krátký účes je u seniorek oblíbený

Asymetrický střih pro odvážné ženy po šedesátce

Asymetrie může být zábavným způsobem, jak dát svému vzhledu moderní a odvážný nádech. Můžete se rozhodnout pro asymetrický střih nebo jemnou asymetrii v délce vlasů po straně obličeje. Experimentování s tímto stylem může přinést do vašeho života trochu vzrušení a zvýraznit vaši individualitu.

  • Skvělým řešením, jak tento účes ještě více oživit, je přidání výrazných doplňků. Nebojte se větších náušnic nebo zlatých či stříbrných šperků s kamínky.

Klasický bob cut v moderním provedení

Klasický bob patří mezi nejvíce oblíbené účesy nejen u žen po šedesátce. Jeho eleganci a snadnou údržbu nelze přehlédnout, a to jistě oceníte při každodenních situacích i při přípravě na formální sešlost. Můžete si vybrat mezi krátkým bobem, který končí na úrovni brady, nebo delším bobem sahajícím až k ramenům. Oba tyto střihy jsou všestranné a dají se přizpůsobit vašim individuálním preferencím.

Krátké vlasy může oživit barva nebo doplňky
Krátké vlasy může oživit barva nebo doplňky

Máte husté vlasy? Pak zvolte střední délku s vrstvami

Pokud nejste připravené se úplně vzdát svých dlouhých vlasů, středně dlouhé vlasy s vrstvami jsou pro vás tou správnou volbou. Vrstvy dodávají vašim vlasům na objemu a textuře, což může výrazně zlepšit dojem a zakrýt případné jemné vlasy nebo šediny, které se s věkem mohou objevit. Tento účes je také velmi variabilní a můžete ho nosit rovné verzi nebo lehce vlnité. I v tomto případě udělá velkou změnu promelírování světlou nebo měděnou barvou.

I ženy po šedesátce mohou nechat vyniknout přirozené šediny

Šediny jsou přirozenou součástí procesu stárnutí a stále více žen se rozhoduje nechat je tak, jak jsou. Přirozená šeď může vytvořit sofistikovaný a sebevědomý vzhled, který odráží váš unikátní styl a osobnost. Tento přirozený účes je momentálně v kurzu a mnoho žen se rozhoduje svou šedou barvu vlasů přijmout, staňte se jednou z nich. 

Hustým vlasů sluší střední délka
Hustým vlasů sluší střední délka