Krása a módaMóda

Podzimní oblečení pro seniorky: Jaké kousky se hodí na konec babího léta?

Podzimní oblečení pro seniorky: Jaké kousky se hodí na konec babího léta?

Posledních pár teplých dní letošního roku přímo vybízí k tomu, abychom ze šatníku vytáhly sukně nebo lehké bundičky. Jaké oblečení se hodí pro starší dámy? Obléknout si mohou plisovanou sukni, kašmírový nebo vlněný svetřík či pončo.

Plisovaná sukně

Plisovaná sukně byla hitem letošního léta a nosit se bude i na podzim. Obléknout si k ní můžete bílou košili i svou oblíbenou halenku. V chladnějších dnech se však vyplatí především kombinace s teplejšími kousky. K plisované sukni doporučujeme obout slip on kozačky nebo kožené kotníkové boty na širším podpatku, obléknout oversized svetr a trenčkot a na hlavu nasadit třeba baret. Elegantní ženský outfit je na světě.

Tip pro vás: Barva sukně může být typicky podzimní, například vínová, zelená, ale vyzkoušet můžete třeba i tmavě modrou.

Kašmírový nebo vlněný svetřík

Během chladných dnů vás určitě zahřejete kašmírový nebo vlněný svetr. Jedná se sice o poněkud dražší kousek, ale jeho koupě se určitě vyplatí.

Svetřík kombinujte s černými klasickými kalhotami nebo si k němu oblečte džíny. Je-li venku chladno, přehoďte si přes sebe ještě trenčkot nebo černý kabátek.

Tip pro vás: Kašmír je extrémně hřejivý a navíc měkoučký. Nosit ho můžete i na holé tělo. Kvalitně zpracovaný kašmír navíc málo absorbuje pot, takže si oblečení zachovává stále svěží neutrální vůni.

Pončo

Oblékněte si pončo a vyrazte naposledy nalehko ven. S čím tento kousek kombinovat? Ideálně s přiléhavými kalhotami, kašmírovým či vlněným svetrem a kozačkami. Chcete-li působit opravdu elegantně, nasaďte si ještě na hlavu klobouk.

Tip pro vás: Pod pončo si oblékněte několik vrstev, aby vám nebyla zima. Skvěle vám poslouží například pletený rolák.